Najpierw zaostrzyli, teraz odpuścili. W A klasie bez drużyny młodzieżowej

Od sezonu 2019/20 zespoły grające w A klasie nie będą już musiały posiadać drużyny młodzieżowej. Co ciekawe, przed rokiem przepisy te został zaostrzone.

 

Jeden ryczałt zamiast trzech opłat. Kto zaoszczędzi najwięcej?

Od nowego sezonu z wymogów licencyjnych dla zespołów grających w klasie A na Dolnym Śląsku znika obowiązek posiadania drużyny młodzieżowej. Taką decyzję w poniedziałek, 27 maja podjął zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. To decyzja oczekiwana przez kluby, która ma ułatwić działalność zespołów w niższych ligach. Zwłaszcza tam, gdzie nie jest łatwo skompletować taką drużynę.

 

Wydaje się, że to krok we właściwą stronę. Choć i mało konsekwentny, bowiem jeszcze niedawno przepisy dotyczące posiadania drużyny młodzieżowej zostały zaostrzone. Od sezonu 2017/18 wprowadzono zakaz podpisywania umów o współpracy z klubami i szkółkami przez te kluby, które nie posiadały własnych drużyn młodzieżowych.

 

TUR Wrocław wycofał się z wrocławskiej klasy A

Na koniec sezonu 2017/18 dla trzech klubów zakończyło się to wykluczeniem z rozgrywek. Co prawda dwa z nich i tak spadły, ale KP Ludów Śląski zajął 6. miejsce w swojej grupie A klasy. Teraz występuje w B klasie. Ale jest na najlepszej drodze do powrotu do klasy A, bowiem jest liderem w swojej grupie. I już nie będzie się musiał martwić o szkolenie najmłodszych zawodników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *