IV liga wschód. Mirków zostaje, Wołów spada. Orzeł i Piast jeszcze walczą

29. kolejka IV ligi wschodniej. Wszystkie drużyny walczące o utrzymanie się wygrały swoje mecze. To oznacza, że w IV lidze zostaje GKS Mirków, a spada MKP Wołów. Ostatniego spadkowicza poznamy w ostatniej kolejce. 

 

Młody trener z Kłodzka przegrał walkę z ciężką chorobą

Przedostatnia kolejka we wschodniej grupie IV ligi rozpoczęła się w piątek. W Żarowie beniaminek, który żegna się z IV ligą podejmował, Sokoła Wielka Lipa. Goście prowadzili po bramce Dominika Rosińskiego, na którą po przerwie odpowiedział Roman Khvostenko.

 

Pozostałe spotkania tej serii gier zaplanowano na sobotę, na godz. 11. A to dlatego, że wciąż toczy się zacięta walka o utrzymanie się w lidze. Wszystkie oprócz meczu Śląsk II – Nysa Kłodzko, które rozpoczęło się o godz. 17. To o tyle zrozumiałe, że gospodarze są już mistrzem grupy, a goście spadli do klasy okręgowej. Wrocławianie ostatecznie rozgromili rywala 10:0.

 

Jeden ryczałt zamiast trzech opłat. Kto na Dolnym Śląsku zaoszczędzi najwięcej?

Drużyny walczące o utrzymanie się w lidze były mocno zdeterminowane i w komplecie poradziły sobie z wyżej notowanymi rywalami. Ligowy byt zapewnili sobie najpierw ci, którzy i tak byli w najlepszej sytuacji, czyli GKS Mirków. Podopieczni Grzegorza Dorobka rozbili Bielawiankę 6:1. Hat-tricka skompletował Jarosław Gołda, dwa gole dołożył Tobiasz Jarczak, a jednego Kamil Mazurkiewicz. Bramkę dla gości zdobył Mateusz Kuriata.

 

Tymczasem Piast Nowa Ruda nie dał większych szans Sokołowi Marcinkowice, pokonując rywala 3:0. Wygrał – 1:0 z Orłem Prusice – również Orzeł Ząbkowice Śląskie. Gola na wagę 3 punktów strzelił Mateusz Łaszczewski.

 

Natomiast MKP Wołów pokonał w Bardzie Unię 2:0.  Początkowo błęnie napisałem, że MKP ma jeszcze mamtematyczne szanse na utrzymanie się. Niestety, ekipa z Wołowa spada już dziś z ligi. Może co prawda jeszcze zrównać się punktami z Piastem, ale w bezpośrednich meczach dwa razy przegrała 1:2 i nie wyprzedzi już zespołu z Nowej Rudy. 

 

Kto będzie ostatnim spadkowiczem? O tym zdecyduje ostatnia kolejka. O ich szansach napiszę w oddzielnym tekście. 

 

We Wrocławiu Piast Żerniki podejmował Górnika Wałbrzych. Gospodarze po I połowie prowadzili 2:0. Druga połowa należała do przyjezdnych, którzy doprowadzili do remisu. Bramki strzelali: Toni i Mateusz Czerwiński oraz Allan i Mateusz Krzymiński.

 

W Trzebnicy Polonia podejmowała Polonię-Stal. Świdniczanie wygrali 1:0 po bramce Limy Santosa.

 

29. kolejka IV ligi wschodniej.

 • GKS Mirków – Bielawianka Bielawa 6:1
 • Zjednoczeni Żarów – Sokół Wielka Lipa 1:1
 • Śląsk II Wrocław – Nysa Kłodzko 10:0
 • Unia Bardo – MKP Wołów 0:2
 • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Orzeł Prusice 1:0
 • Piast Nowa Ruda – Sokół Marcinkowice 3:0
 • Piast Żerniki – Górnik Wałbrzych 2:2
 • Polonia Trzebnica – Polonia-Stal Świdnica 0:1

 

[team_standings 15030]

 

3 thoughts on “IV liga wschód. Mirków zostaje, Wołów spada. Orzeł i Piast jeszcze walczą

 1. Panie redaktorze trochę odwagi . Proszę napisać o utrzymaniu Polonii Trzebnica przy zielonym stoliku wbrew przepisom. Mecz z Górnikiem powinien być dokończony. Służę pomocą jeśli chodzi o szczegóły. Na co czeka DZPN.

  1. Panie Darku, jest na już tekst stronie, w z którego jasno wynika, że utrzymanie się Polonii dzięki punktowi w Wałbrzychu to mit

 2. Czy coś wiadomo o barażach do III ligi(Dolny Śląsk) Terminy(podobno 12 i 15.06) Kto gospodarzem pierwszego meczu ? Czy jak zwykle DZPN nie widzi problemu, że nic nie wiadomo ;(.
  Przykład u innych:

  Finał – 15 czerwca, 19 czerwca
  (Losowanie gospodarza pierwszego meczu – 22 maja 2019 – siedziba Śląskiego ZPN)
  grupa 2 – Polonia Bytom 15 czerwca, 17:00
  Polonia Bytom – grupa 2 19 czerwca, 18:00
  na stadionie Szombierek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *