Dolnośląski Puchar Polski dla Zagłębia II Lubin. Czajor zatrzymał Piasta

W środę, 5 czerwca w Żmigrodzie odbędzie się finał Pucharu Polski na Dolnym Śląsku. Zmierzą się w nim miejscowy Piast oraz rezerwy Zagłębia Lubin.

 

Dolny Śląsk wygrywa w karnych ze Śląskiem. Kot obronił trzy jedenastki

Gdyby to był mecz siatkówki, można by powiedzieć, że kto prowadząc 2:0 w setach wygrywa 3:0, to przegrywa 2:3. Wydawało się, że Piast ma wszystko pod kontrolą. Od 45 minuty grał w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Marcina Gołębiewskiego. W 73 min. miał rzut karny, ale strzał Grzegorza Mazurka obronił Szymon Czajor.

 

W II połowie żmigrodzianie mieli zdecydowaną przewagę, zmarnowali kilka dogodnych sytuacji – albo pudłowali, albo na posterunku był golkiper lubinian. Czajor okazał się również bohaterem rzutów karnych – jego obrona jedenastki w czwartej serii gier dała Zagłębiu II regionalny Puchar Polski. Plus oczywiście bezbłędne strzelanie jego kolegów z pola.

 

Kontrowersje po meczu w Wałbrzychu. Skandal czy szukanie dziury w całym?

Zwycięzca otrzyma 40 tys. złotych (pokonany 10 tys.) oraz awansował do I rundy Pucharu Polski na szczeblu centralnym, na którym można wylosować od razu bardzo mocnego, ale zarazem atrakcyjnego, rywala.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *