Orzeł Ząbkowice Śl. spada z IV ligi. “Ryba” uratował Piasta

Orzeł Ząbkowice Śl. czwartym spadkowiczem ze wschodniej grupy IV ligi. Mimo porażki w Wałbrzychu, Piast Nowa Ruda utrzymał się w lidze.

 

Dolny Śląsk wygrywa w karnych ze Śląskiem. Kot obronił trzy jedenastki

O tym, kto spadnie z grupy wschodniej IV ligi miały decydować mecze Górnik Wałbrzych – Piast Nowa Ruda i Sokół Marcinkowice – Orzeł Ząbkowice Śl. Przed ostatnią kolejką Piast miał dwa punkty przewagi nad Orłem, ale gorszy bilans bezpośredni. To oznaczało, że w przypadku wygranej Orła w Marcinkowicach, Piast musiałby też wygrać w Wałbrzychu.

 

Noworudzianie jednak w meczu o wszystko byli tylko tłem dla faworyzowanego Górnika. Wałbrzyszanie wygrali 2:0 po golach Allana i Mateusza Sawickiego i ekipie z Nowej Rudy pozostawało tylko nasłuchiwanie wieści z Marcinkowic.

 

Foto-Higiena wygrywa ze Stilonem i zostaje w III lidze

A te w pewnym momencie były fatalne. Do przerwy było co prawda 1:1 (remis dawał utrzymanie się Piastowi), ale zaraz po zmianie stron goście z Ząbkowic Śl. objęli prowadzenie. W tym momencie to Orzeł był w IV lidze, a Piast leciał do okręgówki.

 

Kolejne minuty jednak wstrząsnęły graczami gości, którzy w niespełna 20 minut stracili 4 bramki i pogrzebali swoje szanse na utrzymanie się. Ostatecznie Sokół wygrał z Orłem 5:2, dzięki czemu… utrzymał się Piast. Co ciekawe, wszystkie gole dla Sokoła strzelił Rafał “Ryba” Rybiński.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *