III liga. Podium dla Dolnego Śląska. Górnik awansuje, Lechia spada

34. kolejka III ligi. Podium dla drużyn z Dolnego Śląska. Górnik Polkowice awansuje do II ligi, Lechia Dzierżoniów spada do IV ligi. 

 

Foto-Higiena wygrywa ze Stilonem i zostaje w III lidze

Najważniejszymi wydarzeniami kolejki było mecze w Gaci, Gorzowie Wlkp. i Polkowicach, gdzie rozstrzygało się, która drużyna będzie szóstym spadkowiczem z 3. grupy III ligi. Foto-Higiena wygrała 2:0 ze Stilonem Gorzów Wlkp. i zapewniła sobie III-ligowy byt w przyszłym sezonie. Więcej o tym meczu przeczytanie wchodząc w link powyżej.

 

Tymczasem MKS Kluczbork wygrał w Gorzowie Wlkp. z Wartą 1:0, po golu w 89 min. Gdyby świeżo upieczony II-ligowiec Górnik Polkowice wygrał ze Stalą Brzeg, to MKS by się utrzymał. W Polkowicach padł jednak remis 1:1. Goście prowadzili po bramce Damiana Celucha, a po przerwie wyrównał Michał Bednarski. Remis oznacza, że Stal zostaje w III lidze, a MKS spada do IV ligi.

 

Chmielewski x 6, Rybiński x 5, Gołda i Czternastek x 3

Pozostałe nasze drużyny grały mecze, które nie miały już takiego ciężaru gatunkowego. Sezon na 2. miejscu podium skończyła Ślęza Wrocław, która na wyjeździe rozbiła Lechię 5:1. Dzierżoniowianie więc pożegnali się z III ligą w kiepskim stylu. Dla gospodarzy trafił Łukasz Szukiełowicz, a dla żółto-czerwonych trafiali: Jakub Berkowicz – 2, Mateusz Stempin, Filip Skórnica i Kornel Traczyk.

 

Aż sześc goli rywalom zaaplikowali zawodnicy Zagłębia II Lubin, którzy sezon skończyli na 3. miejscu podium. Pokonali w Radzionkowie również zdegradowany już wcześniej Ruch 6:1. Na listę strzelców wpisali się Karol Żmijewski, Marcin Gołębiowski – 2, Kacper Lepczyński, Błażej Czuban i Maciej Warpas.

 

Efektownym zwycięstwem, choć w niższych rozmiarach, bo „tylko” 3:0, z sezonem pożegnali się zawodnicy Piasta Żmigród. Podopieczni Ediego Andradiny pokonali Gwarka Tarnowskie Góry po golach Michała Koźlika, Filipa Kendzi i Eryka Morysona.

 

Kiepsko sezon skończyły natomiast rezerwy Miedzi Legnica, które poległy w Namysłowie w meczu z Agroplonem Głuszyna 2:5. Dobrze, że rozgrywki już za nami, bowiem legniczanie w drugiej część rundy wiosennej grali na tyle słabo, że mogliby jeszcze spaść.

 

34. kolejka III ligi

  • Foto-Higiena Gać – Stilon Gorzów Wielkopolski 2:0
  • Lechia Dzierżoniów – Ślęza Wrocław 1:5
  • Górnik Polkowice – Stal Brzeg 1:1
  • Ruch Radzionków – Zagłębie II Lubin 1:6
  • Agroplon Głuszyna – Miedź II Legnica 5:2
  • Piast Żmigród – Gwarek Tarnowskie Góry 3:0
  • Warta Gorzów Wielkopolski MKS Kluczbork 0:1
  • Rekord Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice Śląskie
  • Górnik II Zabrze – Ruch Zdzieszowice 0:2

 

[team_standings 14768]

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *