IV liga wschód. Chmielewski x 6, Rybiński x 5, Gołda i Czternastek x 3

30. kolejka. W ostatniej kolejce wschodniej grupy IV ligi poznaliśmy ostatniego spadkowicza – Orła Ząbkowice Śl. Poza dwoma meczami, które decydowały o spadku, w większości pozostałych spotkań panował radosny futbol.

 

Orzeł Ząbkowice Śl. spada z IV ligi. „Ryba” uratował Piasta

Losy czwartego spadkowicza decydowały się na boiskach w Wałbrzychu i Marcinkowicach. Piast Nowa Ruda przegrał w Wałbrzychu, ale się utrzymał, bowiem Orzeł Ząbkowice Śl. – mimo że prowadził w pewnym momencie 2:1 – uległ w Marcinkowicach. Ząbkowiczanie więc żegnają się z ligą, a o szczegółach obu meczów można przeczytać wchodząc w link powyżej.

 

W większości pozostałych meczów widzieliśmy radosny futbol i wiele bramek. Wyczyn „Ryby” z Marcinkowic pobił zawodnik Bielawianki Daniel Chmielewski, który strzelił 6 bramek w wyjazdowym spotkaniu ze Zjednoczonymi Żarów. Zespół z Bielawy wygrał 8:0, a dwa pozostałe trafienia zanotowali Bartłomiej Cegiełka i Maciej Aleksiuk.

 

IV liga zachód. AKS Strzegom wygrał ligę i zagra w barażu ze Śląskiem II

Osiem bramek oglądali również kibice w Kłodzku, gdzie żegnająca się z IV ligą Nysa przegrała z Polonią Trzebnica 2:6. Dla gospodarzy dwa razy trafił Łukasz Wiącek, dla gości hat-tricka zaliczył Jakub Czternastek, po jednym golu – Piotr Czarnecki, Przemysław Marduła i Michał Kapusz.

 

Aż 10 goli padło w Mirkowie, gdzie GKS podejmował Unię Bardo. Gospodarze wygrali 7:3, a hat-tricka ustrzelił Jarosław Gołda. Po jednej bramce dla GKS-u strzelili Dariusz Góral, Marcin Kisiel, Damian Błoński i Marcin Siwek. Unia przebudziła się w końcówce i strzeliła 3 gole autorstwa Tomasza Robaka, Pawła Świerzawskiego i Radosława Wandzela.

 

„Tylko” pięć goli padło w Wołowie, gdzie MKP podejmował mistrza ligi Śląska II Wrocław. WKS prowadził już po 39 min. 4:0 po golach Jakuba Kierkiewicza – 2, Mikołaja Kotfasa i Łukasza Skrzypka. Po zmianie stron lider spuścił z tonu, a Paweł Janus strezlił honorowego gola dla gospodarzy.

 

Znacznie bardziej wyrównane były dwa pozostałe spotkania ostatniej kolejki. Bardzo dobrze grająca na wiosnę Polonia-Stal Świdnica wygrała 2:0 z Piastem Żerniki, a na listę strzelców wpisali się Lima Santos oraz Do Carmo. Tymczasem w Prusicach Orzeł wygrał z Sokołem Wielka Lipa 2:1.

 

30. kolejka IV ligi wschodniej

  • Nysa Kłodzko – Polonia Trzebnica 2:6
  • Polonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki 2:0
  • Górnik Wałbrzych – Piast Nowa Ruda 2:0
  • Sokół Marcinkowice – Orzeł Ząbkowice Śląskie 5:2
  • Orzeł Prusice – Sokół Wielka Lipa 2:1
  • Zjednoczeni Żarów – Bielawianka Bielawa 0:8
  • GKS Mirków – Unia Bardo 7:3
  • MKP Wołów – Śląsk II Wrocław 1:4

 

[team_standings 15030]

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *