Czarne chmury nad Górnikiem Wałbrzych. Po raz kolejny

Co dalej z Górnikiem Wałbrzych? Tego na razie nie wiadomo, ale scenariusze nie wyglądają zbyt optymistycznie.

 

IV liga wschód. Chmielewski x 6, Rybiński x 5, Gołda i Czternastek x 3

Odkąd prowadzę bloga, Górnik Wałbrzych już po raz trzeci znajduje się w poważnych tarapatach. A właściwie nigdy z nich nie wyszedł – sytuacje udawało się co najwyżej ustabilizować. By przetrwać kolejny sezon, kolejną rundę…

 

Jak informuje portal walbrzych24.com, w ciągu 2,5 roku władzom klubu udało się zejść z 1,2 mln zł długu do około 400 tys. zł. Wydawało się, że trwająca właśnie próba wychodzenia na prostą ma szansę powodzenia. Zimą klub ogłosił akcję #Razem dla Górnika, która odniosła może nie pełny, ale pewien sukces. Niestety, wtedy okazało się, że dodatkowe finanse nie będą… dodatkowe, bowiem mniejsza okazała się dotacja z urzędu miasta.

 

Zmiany powrotne w B i A klasie. Co sądzicie o tym pomyśle? [SONDA]

Na poniedziałkowym walnym zebraniu członków z funkcji prezesa zrezygnował Czesław Grzesiak oraz członek zarządu Marcin Korba. Na polu boju zostali – na razie – bracia Michalakowie, a walne ma zostać dokończone 18 czerwca. Wtedy też mają zostać podjęte konkretne decyzje co do przyszłości Górnika.

 

Jaka ona będzie? Dziś to wróżenie z fusów. Wiele będzie zależało od rozmów z władzami miasta o tym, jak widzą dalszą współpracę, a właściwie wspieranie, klubu.

 

Nie można wykluczyć nawet rozwiązania zespołu seniorów, choć byłaby to już ostateczność. Inną opcją jest wycofanie drużyny z IV ligi.

 

Być może jednak skończy się „tylko” na osłabieniu i radykalnym odmłodzeniu kadry I zespołu, który podejmie próbę utrzymania się w IV lidze.

 

Więcej będziemy wiedzieć po 18 czerwca.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *