Turniej finałowy mistrzostw Polski UEFA Region’s Cup 2021 przełożony

Na początku lipca miał odbyć się turniej finałowy mistrzostw Polski, czyli eliminacji UEFA Region’s Cup 2021. Drużyna z Dolnego Śląska – jeden z finalistów – zapowiedziała, że w terminie nie zagra. Na szczęście turniej został przełożony.

Dolny Śląsk mistrzem Europy! 3:2 z Bawarią finale UEFA Region’s Cup

Przypomnijmy, że turniej finałowy mistrzostw Polski amatorów jest jednocześnie krajowymi eliminacjami do mistrzostw Europy czyli UEFA Region’s Cup 2021. Reprezentacja Dolnego Śląska wywalczył awans na turnieju 4 czerwca wygrywając z reprezentacją województwa śląskiego po serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis. W serii jedenastek górą byli Dolnoślązacy, którzy wygrali 4:3. W pierwszym spotkaniu eliminacji podopieczni Grzegorza Kowalskiego pokonali drużynę z Lubuskiego 4:1.

Nasa reprezentacja w środę, 26 czerwca wywalczył tytuł mistrza Europy pokonując 3:2 Bawarię w finale UEFA Region’s Cup 2019. Do Polski wróciła dzień później. I wtedy okazało się, że za niespełna tydzień ma jechać do Małopolski na finał krajowy, który zaplanowano od 3 do 7 lipca w Niepołomicach oraz Podłężu.

UEFA Region’s Cup 2019: To oni zdobyli mistrzostwo Europy amatorów

Przypomnijmy, że nasza reprezentacja była w Bawarii od 17 czerwca. W ciągu 9 dni rozegrała cztery mecze. Po tygodniu miałaby rozpoczynać kolejny turniej, w którym zaplanowano trzy spotkania. I to w ciągu 4 dni!

Prezes DolZPN Andrzej Padewski zapowiedział, że dolnośląska drużyna nie zagra w tym terminie. Na szczęście udało się uniknąć najgorszego, czyli wycofania mistrzów Polski i świeżo upieczonych mistrzów Europy.

Dziś (w piątek) prezes DolZPN poinformował, że turniej finałowy odbędzie się w innym terminie.

Przypomnijmy, że turnieju finałowy odbędzie sie na stadionach w Niepołomicach oraz Podłężu. Zagrają w nim reprezentacje Podkarpackiego ZPN, Dolnośląskiego ZPN, Mazowieckiego ZPN oraz zwycięzca II grupy eliminacyjnej (będzie znany 30 czerwca).