Lato 2019. Dolnośląskie sparingi [EKSTRAKLASA – IV LIGA, 6-7 LIPCA]

Okres przygotowawczy klubów z wyższych lig już w pełni. Powoli rozpoczynają się również przygotowania, a co za tym idzie sparingi, klubów z niższych lig. Oto wyniki sparingów z ostatniego weekendu.

 

Został trenerem IV-ligowca, ale… nie ma licencji. Kto obejmie Karkonosze?

W niższych ligach jako pierwsi sparingi rozpoczęły Foto-Higiena Gać i Lechia Dzierżoniów, które spotkały się na boisku III-ligowca. Foto-Higiena wygrała 3:0 po golu Miłosza Kubackiego i dwóch trafieniach zawodnika testowanego. Lechia zagrała w mocno eksperymentalnym zestawieniu- w składzie było trzech podstawowych graczy, kilku juniorów plus zawodnicy testowani.

 

Beniaminek II ligi Górnik Polkowice kontrole granie rozpoczął od spotkania w Zielonej Górze z Falubazem (beniaminkiem III ligi). Podopieczni Enkeleida Dobiego wygrali 3:2, a na listę strzelców wpisali się Filip Baranowski, Eryk Sobków i Piotr Azikiewicz.

 

Korona króla strzelców III ligi. Czy jest przepustką do zawodowej piłki?

Srogiej lekcji futbolu od mistrza Polski Piasta Gliwice dostali piłkarze Miedzi Legnica. Podopieczni Dominika Nowaka zostali rozgromieni 1:7. Honorowe trafienie dla spadkowicza z ekstraklasy zanotował Henrik Ojamaa.

 

Drugi nasz I-ligowiec Chrobry Głogów zremisował 1:1 z drużyną AFE – hiszpańskich piłkarzy bez kontraktów. Gola dla głogowian strzelił Mikołaj Lebedyński.

 

Nasze drużyny z ekstraklasy grały sparingi podczas swoich zagranicznych obozów. Przebywający w Słowenii Śląsk Wrocław wygrał 2:0 z chorwackim Slavenem Balupo. Dwa gole dla WKS-u strzelił Damian Gąska.

 

Tymczasem w rozegranym w Holandii meczu Zagłębie Lubin uległo spadkowiczowi z Eredivisie – vbv De Graafschap 0:4.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *