Kilku zawodników opuściło Piasta Żmigród. Juchacz zostanie?

Piasta Żmigród w przerwie między sezonami opuściło już kilku zawodników. Drużyna wróciła do treningów, a kibice czekają na transfery do klubu.

 

Jacek Fojna trenerem III-ligowej Foto-Higieny Gać

8 lipca piłkarze Piasta Żmigród wznowili treningi po wakacjach. Na pierwszych zajęciach pojawiło się 20 zawodników. Wśród nich był również Michał Juchacz, który przebywał na testach (pojechał z drużyną na obóz) w Widzewie Łódź. Do Żmigrodu wrócili również dwaj gracze, który wiosnę spędzili na wypożyczeniu do Lechii Dzierżoniów czyli Oskar Trzepacz i Oskar Majbroda. Co prawda nie udało im się pomóc Lechii w trzymaniu, ale obaj pokazali się z dobrej strony.

 

Na razie większe ruch panuje po stronie odejść z klubu. Jako pierwszy pożegnał się bramkarz Aleksander Sobczak, który po rocznym wypożyczeniu wrócił do Śląska II Wrocław. Najwięcej emocji budzi jednak przejście Szymona Stasika do I-ligowej Stali Mielec. Wcześniej 20-letni skrzydłowy był sprawdzany przez Wisłę Kraków.

 

Zawodnik Piasta Żmigród trenował z Wisłą Kraków, ale trafił do Stali Mielec

Tymczasem z Piastem żegnają się Wojciech Bzdęga i Eryk Moryson. Obaj przechodzą do Polonii Leszno, która gra w wielkopolskiej IV lidze. Drugi z zawodników został wypożyczony na rok do Leszna.

 

Powiedzenie mówi, że „jak zwalniają, to będą zatrudniać”. Czekamy więc na transfery do klubu, zwłaszcza że nadchodzący sezon w III lidze będzie dla klubów wyjątkowo wymagający.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *