Connect with us

III liga

Najpierw Bystrzyca, teraz Orzeł. Oto losy klubów po upadku – jedne znikają, inne wracają

Published

on

Dolnośląskie kluby które upadły

Orzeł Sadowice łączy się z Pumą Pietrzykowice i znika z piłkarskiej mapy Dolnego Śląska. Dołącza tym samym do grona wielu zasłużonych klubów w regionie. Przypominamy losy kilku z nich.

 

A klasa Wrocław. Aktualny podział na grupy w sezonie 2019/20 [MAPA]

Podobny tekst opublikowałem niespełna dwa lata temu. Gdy ważyła się przyszłość Bystrzycy Kąty Wrocławskie. Przeżywający wtedy poważne kłopoty klub ostatecznie upadł ? drużyna została wycofana z okręgówki z powodu walkowerów, a potem nie zgłosiła się już do rozgrywek. Nic nie wskazuje na to, żeby Bystrzyca miałaby się odrodzić, zwłaszcza że w tym roku do klasy B został zgłoszony inny klub z Kątów Wrocławskich ? GOKiS.

 

Teraz przestaje istnieć inny klub z gminy Kąty Wrocławskie. Jeszcze w sezonie 2016/17 Orzeł Sadowice grał w IV lidze, wcześniej przez kilkanaście lat występował w klasie okręgowej. Po spadku z IV ligi nastąpił kolejny, do klasy A. W minionym sezonie Orzeł zajął dobre, 6. miejsce w III grupie.

 

Kiedyś IV liga, dziś fuzja. Orzeł łączy się z Pumą i przestaje istnieć

Teraz trafił do grupy I wrocławskiej A klasy, ale już w niej nie zagra. Orzeł połączył się bowiem – a de facto został wchłoniety – z Pumą Pietrzykowice, która grała w B klasie. Przypomnijmy, że zespół z Pietrzykowic również ma za sobą grę w IV lidze w sezonach 2008/09 ? 2011/12. Później Puma zaliczyła trzy spadki z rzędu i od pięciu sezonów grała w B klasie.

 

Historie Bystrzycy i Orła to oczywiście nie jedyne takie przypadki w najnowszej historii piłki z okręgu wrocławskiego. Zresztą, były również upadki znacznie bardziej spektakularne. Nie brakowało klubów, które upadały, które wycofywały się z ligi, które kończyły działalność? Wiele się odradzało, albo grało w niższych ligach, adekwatnych do możliwości finansowo-organizacyjnych. Oto losy kilku z nich…

 

Bystrzyca Kąty Wrocławskie

Okres prosperity klubu rozpoczął się w 2004 roku. Wtedy Bystrzyca, świeżo upieczony beniaminek okręgówki, połączyła się z Inkopaksem Wrocław, który właśnie awansował do III ligi. Ligi, która była wtedy trzecim poziomem rozgrywkowym (obecnie jest czwartym), a za rywali Motobi Inkopax miały m.in. Śląsk Wrocław, Polar Wrocław, Polonię Bytom, Odrę Opole czy Miedź Legnica. Od 2005 roku, już po szyldem Motobi Bystrzyca, ekipa z Kątów Wrocławskich grała głównie w III lidze. Początek końca rozpoczął się w 2012 roku, gdy wycofał się sponsor Józef Białek i jego firma Motobi.

 

Jeszcze przez kilka lat był w miarę nieźle. Zespół grał w III lidze do sezonu 2015/16, następnie zaliczył dwa spadki, po czym ? jak wspominałem ? został wyrzucony z okręgówki w sezonie 2017/18.

 

Gawin Królewska Wola

To z pewnością najlepszy klub, który na początku XXI wieku zniknął z ligowej mapy Dolnego Śląska. Historia Gawina była krótka, ale burzliwa. Klub powstał jesienią 1999 roku, gdy właściciel fabryki mebli w Królewskiej Woli Andrzej Gawin przejął upadający Zenit Międzybórz, który sezon w okręgówce dokończył jako Gawin-Międzybórz. W 2002 roku zespół grał już na kameralnym stadionie w Królewskiej Woli. Po awansie do III ligi Gawin był czołową drużyną i przez kilka lat walczył o awans o II ligi. Udało się w w sezonie 2007/08, głównie w wyniku reformy rozgrywek. Okazało się jednak, że sezon 2008/09 był ostatnim w historii klubu. Po jesieni w II lidze zachodniej właściciel postanowił zlikwidować klub, ostatecznie dograł sezon jako Ślęza/Gawin Wrocław, choć de facto Ślęza wchłonęła Gawina.

 

Przez tych kilka lat przez Królewską Wolę przewinęło się wielu uznanych graczy, którzy przez lata stanowili o sile wielu dolnośląskich klubów. Niektórzy zrobili również kariery przez duże K, jak choćby Patryk Tuszyński, Mateusz Piątkowski, Arkadiusz Piech, janusz Gol czy Krzysztof Janus.

 

Gawin został zapamiętany również z powodu dwóch meczów towarzyskich z jednymi z najbardziej utytułowanymi klubami w Polsce ? Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa, na których było po kilka tysięcy kibiców.

 

Inkopax Wrocław

Podobnie jak Gawin, 10 lat na dolnośląskiej mapie wytrwał Inkopax Wrocław, który funkcjonował również jako Polonia/Inkopax oraz Siechnice/Inkopax. Największym sukcesem klubu z Niskich Łąk było 7. miejsce w III lidze w sezonie 2000/01. Ostania rundą w wykonaniu piłkarzy Inkopaksu była jesień 2004. Od wiosny 2005 roku klub grał w Kątach Wrocławskich i zakończył sezon jako Motobi Bystrzyca.

 

Wulkan Wrocławia

Historia klubu z ul. Brucknera była jeszcze krótsza. Powstał w 2003 roku i przez cztery lata zrobił? cztery awanse. W sezonie 2007/08 zajął 3. miejsce w IV lidze dolnośląskiej, co oznaczało awans do zreformowanej III ligi. Po jesieni sezonu 2008/09 Wulkan był wiceliderem, nawet z wielkimi szansa na awans. Nie było już jednak funduszy ? nie tylko na walkę o awans, ale nawet na dalsze funkcjonowanie klubu. Warto pamiętać, że trenerem Wulkanu w tym czasie był Ireneusz Mamrot, który obecnie jest szkoleniowcem Jagiellonii Białystok, a przez lata był związany najpierw z Polonią Trzebnica, a później z Chrobrym Głogów.

 

Zimą doszło do kuriozalnej sytuacji ? licencję Wulkanu przejął MKS Oława, który grał w tej samej lidze, ale po rundzie jesiennej wycofał się z rozgrywek. Ostatecznie sezon dokończył Wulkan/MKS Oława na 4. miejscu.

 

MKS Oława

Jak już jesteśmy przy klubie z Oławy, to jest on jednym z najlepszych przykładów, jak można się odrodzić po upadku.

 

W sezonie 2014/15 MKS zdołał utrzymać się w III lidze, ale został wycofany z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych, a klub zlikwidowany ? na jego miejsce powstał MGKS Oława 1945. Przez rok w Oławie nie było drużyny seniorów, poza drużyną, którą założyli i zgłosili do C klasy kibice (KS Moto-Jelcz Oława).

 

W sezonie 2016/17 oławianie wrócili do rozgrywek ? od razu do klasy A. Grają w niej jako KS Oława (lub MGKS Moto-Jelcz Oława). W pierwszym sezonie po powrocie zajęli 2. miejsce, aktualnie są liderem III grupy klasy A, w kolejnym awansowali do okręgówki.

 

W minionym sezonie ? już po powrocie do historycznej nazwy Moto-Jelcz Oława ? wywalczyli awans do IV ligi dolnośląskiej.

 

Pogoń Oleśnica

Swoje kłopoty miała również Pogoń Oleśnica. W sezonie 2010/11 wycofała się z III ligi po siedmiu kolejkach. W nowym sezonie od razu wygrała klasę okręgową i awansowała do IV ligi. Od tego czasu balansuje właśnie między tymi dwiema klasami rozgrywkowymi. Obecnie gra w okręgówce.

 

W Oleśnicy jednak nie liga jest najważniejsze. Klub od kilku lat stopniowo buduje swoje struktury, kładąc duży nacisk na grupy młodzieżowe.

 

LZS Stary Śleszów

LZS też jest przykładem, że spadek z wyższej ligi nie musi oznaczać końca klubu. Niewielka miejscowość z podwrocławskiej gminy Żórawina w nowym stuleciu grała zazwyczaj w klasie A. W sezonie 2009/10 nastąpił pierwszy awans do okręgówki, a później spadek. Drugie podejście w kolejnym sezonie było już bardziej udane. A po roku nastąpił sensacyjny awans do IV ligi. A w niej śleszowianie całkiem nieźle sobie radzili, zajmując 4. i 6. miejsce. Przed sezonem 2015/16 klub jednak nie przystąpił do rozgrywek. Obecnie gra w klasie B.

 

KP Brzeg Dolny

Mniej spektakularny awans zaliczył KP Brzeg Dolny, który przez lata grał w klasie okręgowej, kilka razy wchodząc szczebel wyższy. Przełom nastąpił w sezonie 2013/14, gdy pod wodzą Piotra Bolkowskiego brzeżanie awansowali do III ligi. Wytrwali 1,5 sezonu, bowiem klub wycofał się zimą 2016 roku.

 

To nie był koniec kłopotów, bowiem o ile w pierwszym sezonie udało się utrzymać, to w kolejnym dolnobrzeżanie zdobyli tylko jeden punkt. Trzeba jednak docenić fakt, że nie wycofali się z rozgrywek. Mimo seryjnych, wysokich porażek wytrwali, a teraz są solidną drużyną w klasie A.

 

Anatomia upadku

Przypadek każdego klubu był inny. Ale często mechanizm jest podobny. Pojawiał się możny sponsor/właściciel, a drużyna sezon po sezonie robi kilka awansów, oczywiście przy pomocy nieźle opłacanej ? jak na warunki w niższych ligach – ?armii zaciężnej?. Niestety, często było to początek końca. Koszty bowiem z każdym awansem rosną. Gdy klub popada w kłopoty, zazwyczaj też traci zawodników. Problem w tym, że często nie ma ich kto zastąpić, bo miejscowi ? nie mając wcześniej szans na grę ? odeszli już do innych klubów.

III liga

Zabrakło skuteczności. Remis z Lechią piątym meczem bez wygranej Ślęzy

Published

on

Ślęza Wrocław - Lechia Zielona Góra

Już w czwartek Ślęza Wrocław zremisowała z Lechią Zielona Góra w meczu 23. kolejki III ligi.

 

Runda wiosenna w IV lidze ledwo ruszyła, a pierwszy trener już zrezygnował

Ślęza przystąpiła do meczu z wyżej notowaną Lechią mocno osłabiona, ale już w pierwszych minutach stworzyła sobie kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Niestety, żadnej nie udało się wykorzystać, a od 12 min. gospodarze przegrywali 0:1, kiedy po dośrodkowaniu Rafała Figiela z rzutu rożnego, bardzo dobrym strzałem głową popisał się Gibi Embalo.

 

Żółto-czerwoni mogli odpowiedzieć już po chwili, ale w końcu udało się to Romanowi Hereshowi w 24 min. spotkania. Mimo że do przerwy trwał ostrzał bramki gości, gole już nie padły. – Wrocławianie już w pierwszej połowie – w niej oddali 11 strzałów, a goście 1 – powinni zamknąć ten mecz. Zabrakło jednak skuteczności i zimnej krwi w wykończaniu często wyśmienitych sytuacji – czytamy na klubowej stronie Ślęzy.

 

Po zmianie stron mecz się wyrównał, a obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia zwycięskiego gola. Ostatecznie jednak bramka już nie padła i mecz zakończył się rezultatem 1:1. To trzeci remis Ślęzy z rzędu, a także piąty mecz bez wygranej.

 

Fot. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław

 

Continue Reading

III liga

III liga. Wymęczona wygrana lidera, zadyszka Karkonoszy

Published

on

III liga

22. kolejka III ligi. Śląsk II Wrocław obronił fotel lidera, ale okrutnie męczył się z ostatnim w tabeli LZS-em Starowice. Porażki Karkonoszy i Górnika, szalony remis Ślęzy.

 

Lider obroniony w ostatniej akcji, derby na remis. Przełamanie Orła

Śląsk II Wrocław obronił pozycję lidera, ale styl zwycięstwa z ostatnim w tabeli LZS-em Starowice Dolne był daleki od ideału. Wrocławianie, mimo że przeważali przez całe spotkanie, zdołali po golu w doliczonym czasie gry i to po błędzie obrońcy gości, który stracił piłkę po nieudanej kiwce. Choć trzeba przyznać sama akcja bramkowa była bardzo efektowna. Jakub Jezierski zabrał piłkę wspomnianemu defensorowi gości, zagrał do Patryka Szwedzika, który popędził na bramkę LZS-u, a następnie dokładnym podaniem obsłużył Jezierskiego, który z bliska zapewnił WKS-owi bardzo ważne zwycięstwo.

 

Wrocławianie mają tyle samo punktów co Rekord Bielsko-Biała i jedno oczko więcej od MSK-u Kluczbork. Zespół z Opolszczyzny podejmował Karkonosze Jelenia Góra. Goście długo opierali się gospodarzom, ale najpierw w 53. min. stracili zawodnika za drugą żółtą kartkę, a chwilę potem gola autorstwa weterana Patryka Tuszyńskiego. Beniaminek przegrał po raz czwarty na wiosnę i choć w wielu meczach nie był zespołem słabszym, to jednak punktów mu od tego nie przybyło.

Przegrał również Górnik Polkowice, który uległ na wyjeździe LKS Goczałkowice Zdrój 1:2. Honorowe trafienie dla gościa zanotował Michał Litwa.

Przypomnijmy, że Ślęza Wrocław po szalonym meczu zremisowała w Częstochowie z rezerwami Rakowa 3:3. Więcej tutaj: Niesamowita końcówka w Częstochowie. Punkt wywalczony w 97. minucie!

 

III liga. Wyniki 22. kolejki 

  • LKS Goczałkowice Zdrój – Górnik Polkowice 2:1
  • MKS Kluczbork – Karkonosze Jelenia Góra 1:0
  • Śląsk II Wrocław – LZS Starowice Dolne 1:0
  • Raków II Częstochowa – Ślęza Wrocław 3:3
  • Odra Bytom Odrzański – Gwarek Tarnowskie Góry 1:1
  • Stilon Gorzów Wielkopolski – Rekord Bielsko-Biała 1:2
  • Lechia Zielona Góra – Carina Gubin 1:2
  • Pniówek Pawłowice – Unia Turza Śląska 1:1
  • Górnik II Zabrze – Warta Gorzów Wielkopolski 1:0
Continue Reading

III liga

Niesamowita końcówka w Częstochowie. Punkt wywalczony w 97. minucie!

Published

on

Raków II Częstochowa - Ślęza Wrocław

Sporo się działo w meczu III ligi, w którym rezerwy Rakowa Częstochowa podejmowały Ślęzę Wrocław. Wrocławianie kilka razy byli w sporych tarapatach, ale walczyli do końca, za co zostali nagrodzeni.

 

Najpierw pogrom, później pościg. Grad goli w meczu GKS-u z Polonią

Mecz w Częstochowie mógł dobrze rozpocząć się dla wrocławian, ale piłka po strzale głową Przemysława Marcjana otarła się o słupek. Później walczący o utrzymanie gospodarze przejęli inicjatywę i w końcówce I połowy zadali dwa ciosy – najpierw trafił Kacper Nowakowski, a na 2:0 podwyższył Kacper Masiak.

Po zmianie stron żółto-czerwoni długo starali się o bramkę kontaktową i w końcu dopięli swego, ale dopiero w 68. min., kiedy z rzutu karnego trafił Robert Pisarczuk. Później przewaga gości rosła z upływającym czasem, jednak podopieczni Grzegorza Kowalskiego nie potrafili przełożyć tego na gola wyrównującego.

Aż do 91. min., kiedy arbiter po raz drugi wskazał na jedenasty metr w polu karnym Rakowa. Chwilę wcześniej bramkarz gospodarzy, przy wyjściu do wrzutki, zdemolował jednego z graczy Ślęzy. Co prawda golkiper częstochowian obronił strzał Pisarczuka, ale wobec dobitki był bezradny.

Nie był to jednak koniec emocji. W 95. min. Raków znów prowadził za sprawą gola Patryka Jurczyńskiego, ale ostatnia akcja wrocławian – w 97. minucie! – zakończyła się wyrównującym strzałem Oliwera Jakucia.

 

Continue Reading

III liga

Podział punktów po zaciętym meczu na Kłokoczycach

Published

on

III liga

Po zaciętym meczu Ślęza Wrocław zremisowała z Pniówkiem Pawłowice Śl. 2:2.

 

Transferowa bomba! Mistrz Polski ze Śląskiem zagra w B klasie

21. kolejki III ligi rozpoczęła się już w piątek, 15 marca, na wrocławskich Kłokoczycach, gdzie Ślęza podejmowała Pniówek Pawłowice Śl. Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla gospodarzy, bowiem już w 6. min. Robert Pisarczuk dał prowadzenie żółto-czerwonym strzałem z rzutu karnego.

Potem jednak inicjatywę przejęli goście i po dwóch szybkich ciosach – po golach Dawida Hanzela i Michała Płowuch – prowadzili do przerwy.

Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, za sprawą bramki wyrównującej autorstwa Mateusza Kluzka.

Continue Reading

III liga

Derby dwóch połówek. Rezerwy Śląska bardziej konkretne od Ślęzy

Published

on

III-ligowe derby Wrocławia były meczem dwóch połówek. Najpierw rezerwy Śląska zdominowały rywala, później role się odwróciły. Gospodarze byli jednak bardziej konkretni i ostatecznie pokonali Ślęzę 4:1.

 

Doświadczony mistrz Polski i Brazylijczyk ze Szwajcarii. Pięć transferów Odry

Pierwsza połowa trzecioligowych derbów Wrocławia na stadionie przy ul. Oporowskiej należała do gospodarzy. Podopieczni trenera Michała Hetela praktycznie od początku nadawali ton wydarzeniom na boisku, choć długo nie mogli przełożyć tego na gole. Goście nastawili się na defensywę oraz grę z kontry i długo realizowali taktyczne założenia.

Aż do 20. min., kiedy sędzia po raz pierwszy podyktował rzut karny dla Śląska. Gwizdek rozbrzmiał po tym, gdy Kuba Lizakowski – choć nie był bezpośrednio zaangażowany w akcję gospodarzy – został sfaulowanym przez jednego z graczy żółto-czerwonych. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Jakub Lutostański i zrobiło się 1:0.

 

Goście jeszcze nie otrząsnęli się po stracie bramki, a już przegrywali 0:2. Tym razem za sprawą Patryka Szwedzika, który popisał się świetnym uderzeniem zza pola karnego. W 40. min. arbiter znów podyktował karnego dla rezerw Śląska. Tym razem sędzia uznał, że Afonso – który wybił piłkę głową, przy okazji zaczepił ręką rywala. Co ciekawe, zawodnik Śląska do Brazylijczyka doskoczył już po tym, jak zagrał on futbolówkę i niejako „podszedł” pod niego, ale arbiter zinterpretował to zagranie jako faul. Znów strzelał Jakub Lutostański i znów bez pudła.

 

Kto spodziewał się, że w drugiej połowie będzie ciąg dalszy „egzekucji”, srogo się zdziwił. Zawodnicy obu drużyn jakby zamienili się rolami – teraz to Ślęza miała, momentami miażdżącą, przewagę, a gospodarze głównie się bronili i czyhali na kontry.

Żółto-czerwoni na 1:3 trafili już w 54. min. po strzale Roberta Pisarczuka. Mimo wielu okazji, więcej goli nie zdobyli, za to w 82. min. zostali skarcenia kontrą, którą świetnym strzałem głową zakończył Szwedzik. Przy tym golu również nie obyło się bez kontrowersji. W środku pola gospodarze mieli rzut wolny. Gdy jeden z graczy Śląska zwijał się z bólu i leżał na murawie, jego koledzy szybko wznowili grę, czym kompletnie zaskoczyli zawodników Ślęzy, którzy spodziewali się raczej interwencji masażystów, a już na pewno wznowienia gry od gwizdka arbitra. Tak się nie stało, a po chwili został ustalony wynik na 4:1 dla rezerw Śląska.

 

Wygrana WKS-u, zasłużona, choć z przebiegu gry zbyt wysoka, przy jednoczesnej porażce Rekordu Bielsko-Biała w Częstochowie sprawiła, że rezerwy Śląska zbliżyły się do lidera na jeden punkt.

Continue Reading

III liga

III liga. Derby w cieniu kontrowersji. Wygrana rezerw Śląska, porażka Karkonoszy

Published

on

19. kolejka III ligi. Derby dla Górnika – było ciekawie i kontrowersyjnie. Śląsk II wygrał w Gubinie, porażka Karkonoszy z rezerwami Rakowa.

 

IV liga. Wiosna rozpoczęta hat-trickami. Hit dla rezerw Miedzi

Bardzo ciekawe spotkanie zobaczyli kibice, którzy wybrali się na mecz Ślęzy Wrocław z Górnikiem Polkowice. Nie brakowało emocji, ale również kontrowersji. Ślęza na swojej stronie internetowej nie gryzie się w język: – W tym spotkaniu, w którym tak samo jak przed tygodniem, zagrało aż 9. juniorów, żółto-czerwoni zasłużyli przynajmniej na punkt, z którego zostali jednak okradzeni przez arbitra.

Strzelanie rozpoczęło się w 20. min., kiedy sprytnym strzałem popisał się Roman Heresh. Wrocławianie jeszcze przed przerwą mieli dwie dobre okazje by podwyższyć prowadzenie, ale w ostatniej minucie I połowy gola… stracili, kiedy Maciej Bancewicz wykorzystał błąd rywala i trafi na 1:1. W 57. min. gospodarze ponownie objęli prowadzenie po trafieniu Oskara Hampela, ale cieszyli się z niego tylko cztery minuty, po których wyrównał Kacper Adamczyk.

 

Kolejne minuty były tyleż emocjonujące, co kontrowersyjne. – W 70. min. bliski strzelenia swojego gola był Heresh, lecz po jego strzale piłka trafiła w rękę stojącego tuż przed bramką polkowickiego obrońcy. Gwizdka sędziego nie usłyszeliśmy. Usłyszeliśmy go za to w 76 min. i wywołał on ogromną konsternację, zarówno wśród kibiców, jak i piłkarzy i sztabu szkoleniowego Ślęzy, bowiem arbiter wskazał na rzut karny dla Górnika. Oglądając później tę sytuację na nagraniu, jesteśmy pewni, że nie miał on podstaw do podyktowania jedenastki, a zareagował na krzyk (tych krzyków ze strony polkowiczan było bardzo wiele podczas całego meczu) i teatralny upadek doświadczonego zawodnika drużyny gości – czytamy na stronie Ślęzy (sytuację można zobaczyć w klipie poniżej). Karnego wykorzystał Bancewicz i choć Ślęza do końca walczyła o wyrównanie, to punkty pojechały do Polkowic.

 

Wiele działo w Jeleniej Górze, gdzie gościły rezerwy Rakowa Częstochowa. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Pojaska, a przy wyniku 1:0 w poprzeczkę trafił nowy napastnik Karkonoszy Czech Filip Firbacher. Chwilę później było już 1:1, kiedy wyrównał Piotr Nocoń. Jeleniogórzanie mogli ponownie wyjść na prowadzenie jeszcze w I połowie, ale Firbacher nie wykorzystał rzutu karnego. Mimo że do końca meczu obie drużyny miały jeszcze sporo sytuacji, padł tylko jeden gol – w 85. min. Tobiasz Mras zapewnił przyjezdnym 3 punkty.

Wicelider Śląsk II Wrocław grał na wyjeździe w Gubinie z Cariną. Rezerwy WKS-u wygrały 2:1 po golach Aleksandra Wołczka i Szymona Michalskiego.

 

Fot. Wojciech Fryt/Ślęza Wrocław

III liga. Wyniki 18. kolejki 

  • Ślęza Wrocław – Górnik Polkowice 2:3
  • Carina Gubin – Śląsk II Wrocław 1:2
  • Karkonosze Jelenia Góra – Raków II Częstochowa 1:2
  • Rekord Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice 4:0
  • Stilon Gorzów Wielkopolski – Lechia Zielona Góra 2:0
  • Odra Bytom Odrzański – MKS Kluczbork 0:1
  • LKS Goczałkowice Zdrój – Warta Gorzów Wielkopolski 3:2
  • LZS Starowice Dolne – Górnik II Zabrze 1:1
  • Unia Turza Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry – niedziela
Continue Reading

To się czyta