Ważne dla klubów z niższych lig przed starem nowego sezonu [KOMUNIKAT]

DolZPN opublikował na swojej stronie komunikat ważny dla klubów z niższych lig w naszym regonie. Dotyczy on komunikacji ze związkiem, spraw transferowych oraz wypełniania meczowego protokołu.

 

Najpierw Bystrzyca, teraz Orzeł. Oto losy klubów po upadku

W dużym skrócie, związek stawia na komunikację elektroniczną i do minimum ogranicza „papierologię”. Oto komunikat opublikowany na stronie dolzpn.pl:

 

Dolnośląski Związek Piłki Nożnej informuje, że w sezonie 2019/2020 wszystkie decyzje Komisji (m.in. Komisji Dyscyplinarnej oraz Komisji ds. Rozgrywek) będą wysyłane tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, na adres e-mail podany w zgłoszeniu. Zgodnie z Regulaminem Rozgrywek § 8 ust. 1 pkt e) klub jest zobowiązany raz dziennie sprawdzać skrzynkę mailową. Przy ewentualnym odwołaniu do Organu II instancji termin dostarczenia decyzji będzie wyznaczony przez datę wysłania wiadomości przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej do klubu.

 

Korona króla strzelców III ligi. Czy jest przepustką do zawodowej piłki?

Wszystkie transfery oraz uprawnienia zawodników należy dokonywać w systemie Extranet.

 

Przypominamy, że skład musi być wypełniony w systemie Extranet przed zawodami. W przypadku zmiany zawodnika w wyjściowym składzie należy dokonać korekty ręcznie (skreślić zawodnika, który nie będzie brał udziału i wpisać grającego) na wydrukowanym składzie z systemu. Brak wypełniania składu zgodnie z Regulaminem Rozgrywek będzie skutkował karami dla klubu w wysokości 50 pln.

 

Przed rozpoczęciem rozgrywek każdy zawodnik powinien uregulować zaległe opłaty za żółte kartki oraz za pauzy po żółtych kartkach (Jeżeli wykonanie kary dyskwalifikacji orzeczonej w związku z udzielonymi ostrzeżeniami nie nastąpiło w sezonie rozgrywkowym, w którym popełniono przewinienie dyscyplinarne, kary tej nie wykonuje się w kolejnym sezonie rozgrywkowym. W takim przypadku zawodnik zobowiązany jest do wniesienia opłaty, w wysokości kolejnej opłaty za żółte kartki).

 

3 thoughts on “Ważne dla klubów z niższych lig przed starem nowego sezonu [KOMUNIKAT]

  1. Wypełnianie składu w systemie Extranet ma poważną wadę.Nie można w tak przygotowanym składzie dokonać żadnych wpisów dodatkowych zawodników,bo system drukuje w składzie zawodników tyle rubryk,ilu jest wpisanych zawodników.Wiele razy w niższych ligach zdarza się tak,ze trener drukuje skład przed meczem,wiedząc,kto z zawodników będzie na meczu a już na boisku okazuje się,że np.zamiast 4 zawodników rezerwowych pojawiło się 6,bo ktoś tam miał iść do pracy,ale go odwołali a inny miał być w szkole,ale zajęcia skrócili.I teraz trener ma wydrukowany skład z 4 rezerwowymi a de facto jest ich 6,ale tych dwóch już nie można wpisać do składu,bo nie ma miejsca.Zamiast więc 6 rezerwowych trener ma do dyspozycji tylko 4.Problem zwiększa się jeszcze bardziej,gdy jeden z tych nadprogramowych zawodników (albo obaj) jest kluczowym zawodnikiem drużyny.Wtedy trener może wykreślić dwóch z zawodników z wydrukowanej list i wpisać tych “nadprogramowych” do pierwszego składu lub na rezerwę,ale nadal trener ma do dyspozycji tylko 4 rezerwowych a nie 6 a na dodatek ci wykreśleni z listy mają na pewno bardzo niemiłe uczucie.Przypominam,że ligi amatorskie maja to do siebie,że ludzie w nich grający bardzo często w niedzielę chodzą do różnych szkół albo po prostu normalnie pracują(często na 2-3 zmiany).To nie jest liga zawodowa,gdzie tylko kontuzja wyklucza udział zawodnika w meczu i trener na długo przed meczem wie kto będzie grał.Ligi amatorskie maja to do siebie,że nawet tuz przed meczem nie wiadomo,czy wpisani do pierwszego składu będą na meczu,nie mówiąc już o rezerwowych.Dlatego też myślę,że dobrym posunięciem byłoby taklie ustawienie programu drukowania składu w systemie EXtranet,by w składzie na dany mecz było drukowanych 18 rubryk a nie tylko tyle,ilu jest zawodników.Wtedy trener miałby szersze pole manewru bez potrzeby wykreślania innych też potrzebnych zawodników i nie byłoby okazji do tworzenia konfliktowych sytuacji w drużynie.

    1. Przecież w wydrukowanym składzie meczowym można z powodzeniem dopisać kolejnych zawodników po uprzednim zgłoszeniu tego sędziemu

  2. Nie dopisze się zawodników,bo nie ma na to miejsca.System Extranet drukuje tyle rubryk,ile jest wpisanych zawodników.Normalnie w składzie jest 18 miejsc czyli rubryk,gdzie wpisani są zawodnicy,jeśli jest 15 zawodników to system drukuje tylko 15 rubryk wraz z wpisanymi zawodnikami a pod taką skróconą wersją składu drukują się rubryki ławki rezerwowych i zmian.Na dopisanie dodatkowych zawodników nie ma miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *