Victora przeniesiona z A klasy do B klasy. Dzięki temu utrzymał się Kolejarz

Zmiany w A i B klasie w podokręgu legnickim. Victoria Parchów zagra z B klasie, a jej miejsce zajmie spadkowicz – Kolejarz Miłkowice.

 

Piłkarze Górnika rozchwytywani przez dolnośląskie kluby III i IV ligi

Jak informuje strona podokręgu legnickiego DolZPN, do związku wpłynęła prośba od Victorii Parchów, która chciała zostać przeniesiona do klasy B. Wydział Gier na przenosiny wyraził zgodę, więc należało uzupełnić skład A klasy.

 

„Taka sytuacja sprawiła, że Wydział Gier stanął przed trudnym zadaniem, ponieważ już wcześniej awans do A-klasy uzyskały wszystkie drużyny, które zajęły drugie miejsca w sezonie 2018/2019. Według regulaminu, który obowiązywał w poprzednim sezonie – w takiej sytuacji utrzymać musiał się jeden z zespołów, które występowały na tym szczeblu rozgrywkowym w poprzednim sezonie.

Biorąc pod uwagę, że Park Targoszyn już wcześniej otrzymał taką propozycję, rezerwy Stali Chocianów nie zgłosiły drużyny do rozgrywek w sezonie 2019/2020 a Sokół Krzywa i LZS Komorniki regulaminowo zostały zdegradowane to jedynym klubem, który mógł otrzymać szansę gry w wyższej lidze był Kolejarz Miłkowice. Drużyna skorzystała z propozycji i zgodziła się na zajęcie miejsca Victorii Parchów w grupie I legnickiej A-klasy” – czytamy na stronie.

 

Kolejarz trafił do grupy I legnickiej klasy A, a Victoria do grupy III B klasy.

 

Przypomnijmy, że w nowym sezonie obowiązuje nowy regulamin, który w podobnej sytuacji będzie pozwalał na awans nawet czwartej drużynie w danej klasie rozgrywkowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *