III liga. Śląsk II pierwszym liderem, szalone zwycięstwo Foto-Higieny

Za nami I kolejka w 3. grupie III ligi. Pierwszym liderem został Śląsk II Wrocław. Wygraną zanotowała również Foto-Higiena Gac, która zwyciężyła po szalonym meczu w Bytomiu. Pozostałe nasze drużyny zremisowały swoje mecze.

 

Startuje III liga. O co powalczą nasze drużyny? [SONDA]

Pierwszym liderem III ligi zostały rezerwy Śląska Wrocław, które pokonały na wyjeździe Gwarka Tarnowskie Góry 3:0. Wrocławianie potwierdzili, że jak zostaną wzmocnieni piłkarzami z szerokiej kadry I drużyny, to będą bardzo mocni. W barwach Śląska zagrali m.in. Mateusz Hołownia czy Dariusz Szczerbal. Po pierwszej wyrównanej połowie, w drugiej goście strzelili trzy gole. Pierwszą zdobył rezerwowy Grzegorz Kotowicz, a później trafiali Mateusz Hołownia i Mathieu Scalet.

 

Bardzo dobry i emocjonujący mecz oglądali kibice w Bytomiu. Polonia objęła prowadzenie w 10 min. po golu z rzutu karnego autorstwa Marcina Lachowskiego. Piłkarze z Gaci odpowiedzieli dwoma uderzeniami, po których piłka lądowała na poprzeczce – najpierw Tobiasz Jarczak strzałem z 25 m z rzutu wolnego, a później Michał Gałaszewski strzałem głową. W 55 min. Jarczak w końcu trafił do bramki gospodarzu. Znów z rzutu wolnego, znów z około 25 metrów i znów pięknym strzałem.

 

Remis na inaugurację III ligi. ROW 1964 Rybnik – Ślęza Wrocław 1:1

Dwie minuty później Foto-Higiena grała w osłabieniu. Po przerwie na murawie pojawił się Michał Bartkowiak, który w I połowie dostał żółtą kartkę siedząc na ławce rezerwowych. W 55 min. dostał drugą żółtą kartkę za faul i opuścił murawę. Gospodarze ruszyli do ataku, a gacianie groźnie kontratakowali. W 82 min. jedną z kontr strzałem z ok. 30 zakończył rezerwowy Marcin Przybylski. I zakończył tak, że piłka zatrzepotała w siatce bytomian.

 

W Legnicy rezerwy Miedzi podejmowały Piasta Żmigród. Gospodarze objęli prowadzenie w 23 min. po golu z rzutu karnego w wykonaniu Macieja Koziary. Choć trzeba przyznać, że decyzja sędziego o podyktowaniu jedenastki była bardzo kontrowersyjna. Goście wyrównali w 88 min. po trafieniu Szymona Rusieckiego.

 

Już w piątek Ślęza Wrocław zremisowała na wyjeździe z ROW-em 1964 Rybnik 1:1. Więcej o tym meczu w linku powyżej.

 

1. kolejka III ligi

  • ROW 1964 Rybnik – Ślęza Wrocław 1:1
  • Gwarek Tarnowskie Góry – Śląsk II Wrocław 0:3
  • Miedź II Legnica – Piast Żmigród 1:1
  • Polonia Bytom – Foto-Higiena Gać 1:2
  • Ruch Chorzów – Zagłębie II Lubin – przeniesiony na 18 września
  • Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 2:1
  • Ruch Zdzieszowice – MKS Kluczbork – przeniesiony na 18 września
  • Lechia Zielona Góra – Rekord Bielsko-Biała 2:3
  • LZS Starowice Dolne – Pniówek Pawłowice Śląskie 0:0

 

[socialpoll id=”2561474″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *