IV liga zachód. Faworyt i grupa pościgowa. Kto może namieszać? [SONDA]

Startuje IV liga. Kto jest faworytem do awansu na zachodzie? Trenerzy wielu klubów powtarzają, że interesuje ich najblższy mecz, a co z tego wyjedzie… No to sprawdźmy, komu może „wyjść”. 

 

Transfery w IV lidze. Grupa zachodnia [CAŁOŚĆ]

Czy AKS Strzegom skazany jest na sukces i wygranie zachodniej grupy IV ligi. Wiele na to wskazuje, ale podopieczni Roberta Bubnowicza będą musieli to jeszcze potwierdzić na boisku. Ze Strzegomiem pożegnało się wielu zawodników (w tym najlepszy strzelec Roland Emeka czy Dawid Domaradzki), ale kadra AKS-u wcale słabsza nie będzie. Strzegomianie sięgnęli aż po pięciu graczy, którzy wcześniej grali w Górniku Wałbrzych. W sumie dołączyło 7 nowych zawodników.

 

Kto może przeszkodzić AKS-owi? Najbardziej chyba „starzy znajomi” z Jędrzychowic. Trener Gerard Jurewicz dysponuje kadra podobną do tej z ubiegłego sezonu, a to oznacza, że Apis wciąż będzie się liczył w walce o czołowe lokaty.

 

IV liga wschód. Najbardziej wyrównany sezon od lat? [SONDA]

Czy również Chrobry II? Wiele wskazuje na to, że głogowian mogą w niej nie uczestniczyć. Rezerwy I-ligowca odmładzają kadrę, do której dołączyło wielu juniorów. Trener Jakub Wolny będzie również rzadziej korzystał z graczy I zespołu.

 

Namieszać mogą za to ekipy ze Złotoryi oraz Rudnej. Górnik pozyskał 5 nowych graczy, w tym trzech z Orkana Szczedrzykowice. Z kolei Sparta ma w kadrze czterech graczy wypożyczonych z Górnika Polkowice. Podium dla którejś z tych drużyn nie powinien być zaskoczeniem.

 

Zagadkę, jak ostatnio co roku, stanowią Karkonosze. Dwa ostatnie sezony (dwa razy 8. miejsce) przyniosły rozczarowanie. Teraz doszło do wielu zmian kadrowych i chyba już nikt głośno o awansie nie mówi. Może jednak wyjdzie to na plus drużynie, która będzie grała bez większej presji.

 

Odra Ścinawa i Stal Chocianów latem na rynku transferowym nie szalały, ale mocny środek tabeli to minimum dla tych zespołów.

 

Niewiadomą jest za to Orkan Szczedrzykowice. Pojawiły się nawet głosy, że klub może wycofać się z rozgrywek. Dodatkowo z drużyną pożegnało się wielu podstawowych graczy. Ale aż tak źle nie jest – kilku zawodników zostało, będą też nowi – jak czytamy na fanpage klubu – z ligową przeszłością. Nazwiska mają pojawić się w piątek.

 

Prochowiczanka i Sparta Grębocice wzmocniły swoje kadry, by nie musieć do końca drżeć o ligowy byt. Środek tabeli z pewnością jest w ich zasięgu. O tym samym myślą zapewne w Wąsoszu.

 

Beniaminkowie nie szaleli na rynku transferowym. Dokonali po 2-3 transfery. Z pewnością nie są skazani na pożarcie, ale o każdy ligowy punkt będą musieli walczyć na maksa. Być może któryś z nich okaże się czarnym koniem rozgrywek.

 

1. kolejka

  • Gryf Gryfów Śląski – AKS Strzegom
  • KS Legnickie Pole – Apis Jędrzychowice
  • Kuźnia Jawor – Chrobry II Głogów
  • Lotnik Jeżów Sudecki – Górnik Złotoryja
  • Orla Wąsosz – Stal Chocianów
  • Odra Ścinawa – Sparta Grębocice
  • Prochowiczanka Prochowice – Sparta Rudna
  • Orkan Szczedrzykowice – Karkonosze Jelenia Góra – 28 sierpnia

 

Kto według Was jest faworytem do wygrania ligi? Głosujcie w sondzie. Można oddać 2 głosy.

[socialpoll id=”2563390″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *