Okręgowy Puchar Polski. Hat-trick niespełna 16-letniego debiutanta

Pogoń Oleśnica wygrała 7:1 z Iskrą Wabienice w rundzie wstępnej okręgowego Pucharu Polski. Trzy bramki dla gości strzelił Gracjan Hrehorowicz, dla którego był to debiut w seniorach.

 

Puchar Polski. Runda wstępna w okręgu wrocławskim [WYNIKI]

Występująca w lidze okręgowej Pogoń Oleśnica była zdecydowanym faworytem pucharowej potyczki z B-klasową Iskrą. Trener Marcin Jurasik do Wabienic zabrał mocno odmłodzony skład, w którym znaleźli się również juniorzy – Gracjan Hrehorowicz i Marcin Zdunek – dla których był to debiut w seniorskiej piłce. Młodzież pokazała się z bardzo dobrej strony, a niespełna 16-letni Hrehorowicz ustrzelił hat-tricka.

 

Co ciekawe, prowadzenie w meczu Iskra – Pogoń objęli w 22 min. gospodarze po strzale Kamila Foluszczyka. Odpowiedź gości była jednak szybka. Wyrównał pięć minut później Hrehorowicz, a oprócz niego strzelali również Adrian Sikora – 2, Bartosz Ciszewski i Adrian Miodek.

 

fot., źródło: pogonolesnica.pl

 

2 thoughts on “Okręgowy Puchar Polski. Hat-trick niespełna 16-letniego debiutanta

  1. 16 latek grał z seniorami?To znaczy,że musiał mieć zgodę rodziców (opiekunów) na grę z seniorami oraz zezwolenie lekarza na grę w zespole seniorskim.Jeśli w dniu meczu takowych dokumentów nie miał,to znaczy,że był nieuprawniony do gry z seniorami co skutkuje walkowerem dla Wabienic.Chyba że te przepisy już nie obowiązują.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *