Connect with us

Okręgówka

Rusza wrocławska okręgówka. Czy ktoś zatrzyma Wierzbice? [ZAPOWIEDŹ SEZONU]

Published

on

okręgówka Wrocław

Rusza wrocławska okręgówka. Kto jest faworytem do awansu, a kto będzie bronił się przed spadkiem? O co powalczą beniaminkowie. Oto zapowiedź sezonu.

 

Niewykorzystane sytuacje się mszczą? Oto dowód z Wąsosza [FILM]

Dwa poprzednie sezony w okręgówce miejsce 3. i 4. (na zmianę) zajęły Mechanik Brzezina i Zachód Sobótka. Czy teraz są głównymi faworytami do awansu? Z pewnością są w grupie drużyn, które do tej walki się włączą. Wszystkich może jednak pogodzić beniaminek z Wierzbic. Drużyna prowadzona przez Grzegorza Podstawka została wzmocniona zawodnikami, których nie powstydziłaby się drużyna z IV czy nawet III ligi.

 

Do WKS-u doszło 10 zawodników (niektórzy również w kontekście gry w rezerwach), w tym Patryk Gołębiewski z Piasta Żmigród, Jakub Matlak (Zachód Sobótka/Piast Żmigród), Dariusz Michalak (Górnik Wałbrzych), Michał Ociesa i Marcel Jamrozowicz (GKS Kobierzyce) oraz Rafał Rybiński, jeden z najlepszych strzelców wschodniej IV ligi w ubiegłym sezonie w barwach Sokoła Marcinkowice.

 

Butelką w sędziego i policjanta, czyli święto zepsute przez kiboli

Gruszek w popiele nie zasypiali w Brzezinie. Mechanik pozyskał czterech graczy z IV-ligowej Wielkie Lipy, wśród których są Filip Bienkiewicz (ostatnio wypożyczony do Orła Prusice), Kamil Suppan, Mateusz Wojtyło i Jakub Wróbel. Ponadto doszedł doświadczony bramkarz Jarosław Krawczyk (Orkan Szczedrzykowice), a także Adrian Lungu i Kamil Warchoł (Ambrozja Bogdaszowice) czy Krzysztof Michalski (Zachód Sobótka).

 

Znacznie spokojniej było w Sobótce. Grającym trenerem został Ernest Balicki, a kadra została uzupełniona przez Daniela Śmiałka z zespołu juniorów Śląska oraz Piotra Sztabińskiego i Pawła Wolfinger z WKS-u Wierzbice.

 

Te trzy kluby ? przynajmniej na papierze ? wydają się dziś głównymi faworytami ligi. Nie brakuje również takich, które mogą sporo namieszać w czołówce, m.in. Pogoń Oleśnica, Orzeł Pawłowice Śl. czy Czarni Jelcz-Laskowice.

 

Pogoń Oleśnica stawia głównie na swoich zawodników (doszło kilku juniorów), ale również uzupełniła kadrę o nowych zawodnicy. Są to: Filip Balcerzak (Ślęza Wrocław), Gruzin Zurab Aludauri oraz Bartosz Ciszewski (KS Zbytowa), a po kontuzji wrócił Tomasz Karga.

 

Drużyna z wrocławskich Pawłowic pozyskała 6 nowych graczy, w tym Filipa Olejniczaka, który po raz kolejny wraca do Orła. Poprzedni sezon spędził w III-ligowej Ślęzie Wrocław.

 

Tymczasem Czarni mają kadrę liczącą? 53 zawodników. Trzeba pamiętać jednak, że to efekt fuzji z Dolomitem Chwałowice, a połowa graczy będzie występowała w II drużynie. Nowym graczem jest Dominik Domino z Burzy Bystrzycy.

 

W zeszłym sezonie długo w górnej połowie tabeli plasowały się m.in. Polonia Środa Śląska czy KS Żórawina. I powtórzenie tego wyniku będzie celem dla tych zespołów, bowiem zeszyły u nich spore zmiany, ale trudno wskazać dziś czy będą to wzmocnienia. Do Polonii doszli Piotr Dragon (Ambrozja Bogdaszowice) i Patryk Kowalski (Zjednoczeni Szczepanów), a także 6 juniorów. Sześciu graczy opuściło drużynę, w tym m.in. Kamil Błach (Orzeł Prusice) czy Bartłomiej Matyja (Odra Malczyce).

 

Duże zmiany również w Żórawinie. Trener Jacek Imianowski, po tym jak został szkoleniowcem Polonii Trzebnica, ściągnął do siebie takich graczy jak Andreii Rats, Andrej Danyliuk, Rafał Sikorski, Bartek Skowroński, Jakub Banasik oraz Mateusz Tetłak. Z wypożyczenia do swojego macierzystego klubu wrócił Bartek Sztandera, a do Czarnych Chrząstawa odszedł Kacper Czarnecki. Z nowych twarzy w Żórawinie głównie młodych zawodników. Z juniorów Śląska dołączyli Krystian Pabiniak, Oskar Chojnacki oraz Konrad Żygadło. Z Borowa przyszedł Bartłomiej Stankiewicz, z Polonii Jaksonów wrócił Kamil Kupczyński, a z Kolektywu Radwanice Dawid Błachut. Z Siedlec przyszli Artur Yatsenko oraz Radosław Martynenko.

 

Prawdziwa rewolucja nastąpiła w Kobierzycach. Trenerem najpierw został Zbigniew Mandziejewicz, ale zrezygnował po dwóch tygodniach. Zastąpił go Wiesław Urycz, przed który stoi nie lada zadanie. GKS w poprzednim kształcie praktycznie przestał istnieć, większość zawodników odeszła, a zastąpili ich nowi. W sumie mamy 15 nowych twarzy. Zarówno doświadczonych Piotr Brzęczek, Sebastian Wilusz czy Mateusz Jaskólski, jak i młodzieżowców, m.in. Krystian Kluszczyński z juniorów Śląska. Najwięcej zawodników przyszło z Orła Sadowice, którego wchłonęła Puma Pietrzykowice, a także innych lokalnych zespołów.

 

Celem GKS-u będzie raczej utrzymanie się w lidze, podobnie jak Energetyka Siechnice, Parasola Wrocław czy Olimpii Podgaj. Siechniczanie pięciu zawodników stracili i pięciu zyskali, zobaczymy jak to przełoży się na wyniki. Czterech owych graczy mamy również w Parasolu. Do Olimpii z kolei doszło pięciu nowych graczy, w tym Radosław Wandzel z Unii Bardo. Zostaje, przynajmniej wszystko na to wskazuje, Radosław Grzywniak.

 

Na razie spora niewiadomą jest spadkowicz z IV ligi MKP Wołów. Kilku graczu odeszło, zastapili ich głównie łodzi gracze, m.in. Oskar Juwa z juniorów Chrobrego Głogów i Michał Kamraj z juniorów Śląska, a także zawodnicy z okolicznych klubów z niższych lig.

 

O beniaminku z Wierzbic, który jest jednym z faworytów do awansu, już pisałem. A co z pozostałymi? Wydaje się, że przynajmniej dwóch ? Barycz Sułów i Orzeł Marszowice ? może sporo namieszać.

 

Barycz pozyskała sześciu nowych zawodników, w tym mistrza Europy amatorów Adriana Puchałę Polonii Trzebnica. Z trzebnicy doszedł również Huber Jamrozik, a także m.in. Jakub Kazanecki z MKP Wołów oraz Sebastian Zagórski (Orzeł Prusice/Piast Żmigród).

 

Nie próżnowali również w Marszowicach. Kadrę Orła wzmocnili m.in. Patryk Dobrzański (Burza Bystrzyca), Arkadiusz Synówka (Sokół Marcinkowice), Łukasz Hawryło (Foto Higiena Gać) czy Maciej Sobota (Moto-Jelcz Oława).

 

Tymczasem Odra ma trzy nowe twarze. Są to Radosław Juchno (Ambrozja Bogdaszowice/Zieloni Rakoszyce), Bartłomiej Matyja (Polonia Środa Śl./Mechanik Brzezina) oraz Radosław Siekierzyński (Tęcza Kwietno).

 

Okręgówka

Powrót po 3 latach. Zespół z okręgówki ma nowego trenera

Published

on

Krystian Pikaus

Orzeł Marszowice, zespół z wrocławskiej okręgówki, ma trenera. Nowym szkoleniowcem został Krystian Pikaus, dla którego jest to powrót po 3 latach do klubu spod Oławy.

 

Zmiana trenera zespołu z okręgówki. Kto poprowadzi Orła?

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Po 3 latach przerwy na ławkę trenerską Orzełka wraca Krystian Pikaus. Postać, której sympatykom naszej drużyny nie trzeba przedstawiać – informuje klub z Marszowic na swoim profilu na Facebooku.

Znany i lubiany, ze świeżym zapałem do podjęcia kolejnych piłkarskich wyzwań. Witamy na pokładzie i życzymy jak najwięcej pozytywnych emocji popartych wysoką ilością zdobytych punktów w nadchodzącej rundzie – czytamy.

 

Krystian Pikaus prowadził już Orła od lipca 2018 roku do końca 2020 roku, kiedy przeniósł się do Moto-Jelcza Oława. Ostatnio, przez półtora roku, prowadził Foto-Higienę Gać.

Nowy-stary trener w Marszowicach zastąpił Jacka Imianowskiego. Przypomnijmy, że zespół z Marszowic po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Fot. Orzeł Marszowice

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera w okręgówce. Cel? Utrzymanie!

Published

on

Górnik Lubin, drużyna z legnickiej okręgówki, ma nowego trenera. Został nim doskonale znany w regionie Robert Malawski.

 

Nieoczekiwana zmiana trenera w okręgówce. 6. miejsce za słabe?

Jak poinformował Górnik Lubin na swoim profilu na Facebooku, Robert Malawski w czwartek, 30 listopada, został oficjalnie trenerem pierwszej drużyny. – Tym samym zastępuje na tym stanowisku grającego trenera Karola Gracza. Trenerowi Karolowi dziękujemy za zaangażowanie od samego początku letnich przygotowań i życzymy samych pomyślności w dalszej przygodzie trenerskiej – informuje klub z Lubina.

 

Przypomnijmy, że Górnik po rundzie jesiennej zajmuje 15. miejsce w tabeli legnickiej okręgówki.

 

Continue Reading

Okręgówka

Nieoczekiwana zmiana trenera w okręgówce. 6. miejsce za słabe?

Published

on

zmiana trenera

Dość nieoczekiwana zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki. Z Polonią Bielany Wrocławskiej żegna się Paweł Ulatowski.

 

Oto nowi trenerzy reprezentacji Dolnego Śląska

Polonia Bielany Wrocławskie w czwartek, 30 listopada, poinformowała o zmienia trenera w swoich mediach społecznościowych. – Pierwszy zespół rozstaje się ze swoim trenerem Pawłem Ulatowskim. Pomimo zajętego 6. miejsca na koniec rundy, zarząd klubu postanawia podjąć decyzję o zmianie trenera – czytamy na Facebooku.

Paweł Ulatowski objął podwrocławską drużynę w połowie rundy wiosennej ubiegłego sezonu. Pod jego wodzą Polonia wygrała 11 meczów, odnotowała 3 remisy i 10 porażek, osiągając bilans bramkowy 66:49. – Dziękujemy za ten okres w Polonii i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – dodaje klub z Bielan Wr.

 

W bieżącym sezonie Polonia świetnie rozpoczęła rozgrywki, później jednak przechodziła spory kryzys, a na koniec znów prezentowała się całkiem nieźle. Ostatecznie zajęła 6. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera zespołu z okręgówki. Kto poprowadzi Orła?

Published

on

zmiana trenera

Jacek Imianowski nie jest już trenerem Orła Marszowice, zespołu z wrocławskiej okręgówki. Kto poprowadzi drużynę od rundy wiosennej?

 

Hit jesieni dla Słowianina, Miedź II wiceliderem. Górnik kończy z przytupem

Po emocjonujących trzech rundach spędzonych w naszej ukochanej Bandzie Świrów oficjalnie z drużyną pożegnał się były już trener naszego Orzełka – Jacek Imianowski. To był okres pełen wzlotów i upadków, spotkań lepszych i tych mniej udanych – czytamy na facebookowym profilu klubu z Marszowic.

Dziękujemy trenerowi Imianowskiemu za wszystkie niezapomniane chwile, zaangażowanie, pasję i nieustające dążenie do sukcesu. Życzymy Ci, trenerze spektakularnych osiągnięć w dalszej części twojej trenerskiej drogi! Dziękujemy za wszystko! Powodzenia w kolejnych wyzwaniach! – dodaje Orzeł.

 

Przypomnijmy, że zespół z Marszowic po rundzie jesiennej zajmuje 13. miejsce w tabeli wrocławskiej okręgówki.

Na razie nie wiadomo, kto zostanie nowym szkoleniowcem Orła. Tego zapewne dowiemy się już niebawem.

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera beniaminka okręgówki

Published

on

Marcin Jurasik nie jest już trenerem Wiwy Goszcz, beniaminka wrocławskiej okręgówki.

 

Zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki

We wtorek, 22 listopada, Wiwa Goszcz poinformowała w mediach społecznościowych, że za porozumieniem stron została rozwiązana umowa z trenerem Marcinem Jurasikiem.

Prowadził on zespół seniorów w rundzie jesiennej za wyjątkiem ostatniego spotkania przeciwko Bielanom Wrocławskim, gdzie zastąpił go w tej roli Kamil Sitek trenujący na co dzień juniorów młodszych. Dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – informuje klub.

 

Wiwa jest beniaminkiem wrocławskiej okręgówki. Po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie.

 

Continue Reading

Okręgówka

Zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki

Published

on

zmiana trenera

Zmiana trenera w klubie z wrocławskiej okręgówki. Z końcem rundy jesiennej z Błyskiem Kuźniczysko rozstał się trener Sergiusz Szymaniak.

 

Mecz na szczycie na remis, MKP i WKS gromią rywali. Orzeł kończy serię Polonii

W miniony weekend rundę jesienną sezonu 2023/2024 zakończyła wrocławska okręgówka. W ostatnim meczu jesieni Błysk pokonał Rokitę Brzeg Dolny 2:1. Tym samym zespół z Kuźniczyska zakończył rundę na 6. miejscu w tabeli z 23 punktami na koncie.

 

W rundzie wiosennej zespół spod Trzebnicy poprowadzi już jednak nowy szkoleniowiec. – Z końcem rundy pracę w Błysku Kuźniczysko zakończył trener Sergiusz Szymaniak, który prowadził zielono-biało-czerwonych od lipca bieżącego roku – czytamy w komunikacie klubu.

 

W imieniu zarządu, piłkarzy i całej społeczności naszego klubu składamy serdeczne podziękowania za ogrom pracy włożony na rzecz drużyny. Sergiuszowi Szymaniakowi życzymy wszystkiego najlepszego w dalszej przygodzie z piłką i do zobaczenia na piłkarskim szlaku – dodają przedstawiciele Błysku.

 

Continue Reading

To się czyta