Dwóch pomocników w Żmigrodzie. Piast zamyka kadrę na nowy sezon

Dawid Zieliński i Ihor Lopushenko zostali nowymi zawodnikami Piasta Żmigród. Tym samym trzecioligowiec zamknął swoją kadrę na sezon 2019/20.

 

Transferowy hit w Żmigrodzie. Chciał go Brzęczek, teraz jest w Piaście

W piątek pisałem o pozyskaniu przez Piasta mającego ekstraklasową przeszłość Krystiana Misia. Dziś klub poinformował, że do zespołu dołączyło jeszcze dwóch graczy – Dawid Zieliński i Ukrainiec Ihor Lopushenko.

 

23-letni Zieliński jest środkowym pomocnikiem. W 2016 roku podpisał profesjonalny kontrakt z Pogonią Szczecin, ale nie zdołał zadebiutować w ekstraklasie. Trzy ostatnie lata spędził w III lidze. Najpierw w rezerwach Portowców, a ostatni sezon w Świcie Skolwin.

 

W Nowej Rudzie bez kibiców gości. Takich meczów może być więcej

Lopushenko ma 20 lat. Jest ofensywnym pomocnikiem – skrzydłowym lub „dziesiątką”. Ma za sobą grę w drużynie Zirka Kropywnyćkyj, jesienią ubiegłego roku wystąpił w 11 meczach w II lidze ukraińskiej. Na wiosnę klub wycofał się z rozgrywek, a Ihor nie miał klubu od tego czasu. Kibice Piasta nie muszą się jednak martwić, że nie jest gotowy do gry. Z zespołem trenuje od początku okresu przygotowawczego, ale dopiero w piątek udało się go potwierdzić do gry.

 

Obaj zawodnicy powinni wzmocnić zwłaszcza siłę ofensywną Piasta, który nowy sezon rozpoczął mocno przeciętnie – od 2 punktów w 3 meczach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *