III liga. Pierwsza porażka Śląska II. Rezerwy Miedzi poszły za ciosem

Śląsk II przegrał w Zdzieszowicach i była to pierwszy porażka wrocławian w sezonie. Remis w meczu Zagłębia II i Ślęzy. Efektowna wygrana rezerw Miedzi i porażka Piasta.

Podcięte skrzydła Sokołów. Hit wschodniej grupy IV ligi na remis

Zadyszka rezerw Śląska Wrocław? Za wcześnie na takie wnioski, ale jedno jest pewne – wrocławianie w Zdzieszowicach zagrali słabo i zasłużenie przegrali 0:2. To pierwsza porażka podopiecznych Piotr Jawnego, którzy w niedzielę mogą stracić fotel lidera. Tak się stanie, jeśli Foto-Higiena nie przegra w niedzielę w Bielsku-Białej. Warto odnotować, że w składzie rezerw od początku meczu z Ruchem zagrali Filip Marković i Przemysław Bargiel.

W Lubinie rezerwy Zagłębia podejmowały Ślęzę Wrocław. Gospodarze mieli w meczu znacznie więcej sytuacji do strzelenia gola, ale świetnie w bramce gości spisywał się Piotr Zabielski. W końcu, w 85 min. gol padł, ale dla… wrocławian. Po wrzutce Piotra Kotyli do siatki Miedziowych trafił Kornel Traczyk. W doliczonym czasie gry szczęście uśmiechnęło się w końcu i do gospodarzy. Na 1:1 wyrównał Bartosz Białek.

Podsumowanie startu III ligi. Kto odpalił, a kto zaliczył falstart?

Przed tygodniem Miedź II wygrała po raz pierwszy. W sobotę podopieczni Wojciecha Robaszka poszli za ciosem i wygrali w Bytomiu z Polonią 4:2. Bramki dla legniczan strzelali Hubert Antkowiak, Marcin Garuch (karny), Daniel Smuga oraz Mateusz Zatwarnicki.

Mniej udaną podróż na Śląsk mieli gracze Piasta Żmigród, który grali w Chorzowie z Ruchem. Choć zaczęło się nieźle, bo w 32 min. gości na prowadzenie wyprowadził Grzegorz Mazurek. Niestety, w ostatnich pięciu minutach I połowy Niebiescy strzelili dwa gole. Jedną z nich doskonale znany na Dolnym Śląsku Mariusz Idzik. Były gracz Śląska i Miedzi w 68 min. podwyższył na 3:1, a ostatecznie Ruch zwyciężył 4:1.

W niedzielnym meczu Foto-Higiena nie skorzystała z szanay objęcia prowadzenia w tabeli, bowiem przegrała w Bielsku-Białej z Rekordem 0:1.