Błysk Melnyka w pucharowym meczu z Pogonią Oleśnica

W rozegranym we wtorek meczu 1/16 finału Pucharu Polski Błysk Kuźniczysko pokonał Pogoń Oleśnica 4:2. Bohaterem meczu był Andriy Melnyk, strzelec czterech goli dla gospodarzy.

Najlepsi strzelcy IV ligi po 6 kolejkach

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski w strefie wrocławskiej zaplanowano na środę, 18 września, ale jedno spotkanie odbyło się we wtorek. A-klasowy Błysk Kuźniczysko podejmował występującą w klasie okręgowej Pogoń Oleśnica.

Goście objęli prowadzenie w 26 min. po bramce Sławomira Kopka. 10 minut później z rzutu karnego wyrównał Andriy Melnyk. Jak się później okazało, ukraiński napastnik był tego dnia nie do zatrzymania dla oleśniczan. W 43 min. wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Były reprezentant Polski i trener Zagłębia Lubin zagra w okręgówce?

Po godzinie gry znów był remis, bowiem na listę strzelców wpisał się Mateusz Jendryca. Kolejne minuty to znów jednak popis Melnyka, który w 74 i 80 min. strzelił kolejna dwa gole. Błysk wygrał 4:2 i awansował do 1/8 finał PP strefie wrocławskiej.