Sekundy od sensacji w Lubinie. Rezerwy Zagłębia po karnych przegrały z Miedzią

W 1/32 finału Pucharu Polski rezerwy Zagłębia Lubin zmierzyły się z Miedzią Legnica. I były o krok, albo kilka sekund, od sprawienia ogromnej sensacji.

 

Transmisja meczu Widzew – Śląsk. Sprawdź, gdzie oglądać

Do Lubina zawitała I-ligowa Miedź, choć zawodników z pierwszego składu legniczan nie było zbyt wielu. Na murawę wybiegli głównie zawodnicy ocierający się o wyjściową jedenastkę, bądź zmiennicy. Mimo wszystko należało się spodziewać lepszej postawy faworyta na początku spotkania z III-ligowcem, który jak dotąd nie wygrał w lidze ani jednego meczu.

 

Tymczasem Miedziowi, którzy są zdobywcami wojewódzkiego Pucharu Polski na Dolnym Śląsku, rozpoczęli fantastycznie. W 8 min. gola na 1:0 strzelił Bartosz Białek, a dwie minuty później rezultat podwyższył Adam Borkowski.

 

Mecz Widzew – Śląsk. Transmisja w telewizji oraz w internecie

Druga połowa to już totalna dominacja Miedzianki. Legniczanie obijali słupki i poprzeczki bramki gospodarzy, mieli sporo sytuacji, ale albo chybiali, albo fenomenalnie bronił Kacper Bieszczad. Swego dopięli dopiero w 84 min., gdy do siatki trafił Hubert Antkowiak. Po chwili mogło być po meczu, ale piłka po strzale Kacpra Chodyny trafiła w słupek.

 

Arbiter doliczył 4 minuty, a Miedź rzuciła się do ataku. Stworzyła sobie kilka wyśmienitych sytuacji, ale gola nie strzeliła. Aż do… 95 min., kiedy Bieszczada pokonał Damian Byrtek. Lubinianom do wygrania tego meczu zabrakło dosłownie kilku sekund. 

 

Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu i o awansie decydowały rzuty karne. Te lepiej wykonywali bardziej doświadczeni gracze z Legnicy. Warto dodać, że Mateusz Hewelt obronił dwa rzuty karne strzelane przez lubinian.

 

Ostatecznie Miedź wygrywa po rzutach karnych i unika kompromitacji. Młodym zawodnikom z Lubina, których średnia w tym meczu nie przekroczyła 19 lat, należą się jednak ogromne słowa uznania za ten mecz.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *