Mecz na szczycie wschodniej grupy IV ligi bez kibiców. Nawet miejscowych

Mecz kolejki we wschodniej grupie IV ligi odbędzie się w Marcinkowicach, gdzie Sokół podejmie Polonię-Stal Świdnica. Spotkania nie obejrzą jednak kibice. Nawet miejscowi.

 

Trener Śląska przeszarżował ze zmianami. Czy to mogło się udać?

Po wydarzeniach z udziałem pseudokibiców w Gryfowie Śląskim i Oławie na początku sezonu, dolnośląskie kluby mają uproszczoną procedurę decydowania o tym, by mecze ligowe odbywały się bez udziału zorganizowanych grup kibiców przyjezdnych. I często z tej możliwości korzystają.

 

Władze Sokoła Marcinkowice poszły jeszcze krok dalej. I zdecydowały o tym, że sobotniego meczu na szczycie z Polonią-Stalą nie zobaczą ani kibice gości, ani miejscowi.

 

Foto-Higiena wygrała z Orłem w przełożonym meczu pucharowym

Powód? Jak się dowiedziałem, do kluby dotarły informacje, że przy okazji meczu w Marcinkowicach planowana była konfrontacja kibiców Moto-Jelcza Oława i Polonii-Stali Świdnica i Górnika Wałbrzych.

 

Dlaczego w takim razie zakazem objęto również własnych kibiców? Obawiano się bowiem, że na meczu zjawią się kibice z Oławy (jako fani Sokoła), a to może zachęcić do przyjazdu do Marcinkowic kibiców ze Świdnicy i Wałbrzycha. Dlatego – na wniosek policji – zdecydowano, że kibice w ogóle nie zostaną wpuszczeni na to spotkanie.

 

fot. Sokół Marcinkowice facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *