IV liga wschód. Nowy lider z Nowej Rudy. Derby dla Sokoła, pogrom w Oławie

W meczu na szczycie Polonia-Stal pokonała Sokoła z Marcinkowic. Nowym liderem Piast Nowa Ruda. Dramatyczne derby dla Sokoła Wielka Lipa. Moto Jelcz rozgromił Orła Prusice. 

 

Śląsk II i Ślęza wygrywają, rezerwy Zagłębie wciąż bez zwycięstwa

Mamy nowego lidera we wschodniej grupie IV ligi. Piast Żerniki zremisował w Goszczu, a stratę punktów podopiecznych Marka Kowalczyka wykorzystał Piast Nowa Ruda. Noworudzianie wygrali w Ząbkowicach Śl. z Orłem 6:3. Trzy gole dla gości zdobył Bartłomiej Chabrowski, a po jednym dołożyli Mateusz Poświstajło, Adrian Jeziorski i Marcel Schmidt.

 

Tyle samo punktów co nowy lider ma Polonia-Stal Świdnica, która w meczu na szczycie wygrała w Marcinkowicach z Sokołem 2:0. Obie bramki dla goście strzelił Robert Myrta.

 

Gać zdobyta przez Ślęzę. Hubert Muszyński katem Foto-Higieny

Za czołową dwójką, która prowadzi w tabeli z 18-punktami na koncie, są trzy drużyny, które mają 17 punktów. Na trzeci stopień podium wskoczył Moto Jelcz Oława, który rozgromił Orła Prusice 7:1. Cztery gole w tym spotkaniu strzelił Janusz Gancarczyk, a po jednym Mateusz Prusak, Krzysztof Telatyński i Krzysztof Waliś, a dla gości trafił Grzegorz Rajter.

 

Wspomniany już Piast Żerniki zremisował z Wiwą w Goszczu 2:2. Wrocławianie dwa razy obejmowali prowadzenie najpierw po golu Antoni, a potem Johna Lee. Dwa razy wyrównywał Karol Makowczyński.

 

Ogromne emocje przeżywali kibice w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół – w derbach powiatu – podejmował Polonię Trzebnica. Już w 3 min. gospodarze stracili bramkarza, gdy Łukasz Iwaszków otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze objęli prowadzenie po golu Michała Wróbla z karnego, na którego momentalnie odpowiedział Andrii Danyliuk. Niedługo potem sytuacja się powtórzyła – gola dla Sokoła zdobył Artur Kierat, a przed przerwą wyrównał Przemysław Stasiak (z karnego). Rozstrzygnięcie padło w 90 min. meczu – pięknie z rzutu wolnego przymierzył Kierat i zapewnił gospodarzom 3 punkty.

 

W Bielawie gospodarze podejmowali GKS Mirków. Po dwóch bramkach Patryka Drożyńskiego Bielawianka wygrała 2:1. Dla przyjezdnych trafił Dariusz Góral.

 

Tymczasem w Bardzie Unia dość niespodziewanie uległa Pogoni Pieszyce 1:2. Gola dla gospodarzy strzelił Kamil Dymek. Ponadto rzutu karnego nie wykorzystał Michał Szabat.

 

W niedzielnym meczu Lechia Dzierżoniów wygrała w Bystrzycy Górnej 5:0. Bramki strzelali Piotr Pietkiewicz – 2, Damian Uszczyk, Paweł Słonecki i Grzegorz Borowy.

 

8. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – GKS Mirków 2:1
  • Moto Jelcz Oława – Orzeł Prusice 7:1
  • LKS Bystrzyca Górna – Lechia Dzierżoniów 0:5
  • Orzeł Ząbkowice Śląskie – Piast Nowa Ruda 3:6
  • Wiwa Goszcz – Piast Żerniki 2:2
  • Unia Bardo – Pogoń Pieszyce 1:2
  • Sokół Wielka Lipa – Polonia Trzebnica 3:2
  • Sokół Marcinkowice – Polonia-Stal Świdnica 0:2

 

 

One thought on “IV liga wschód. Nowy lider z Nowej Rudy. Derby dla Sokoła, pogrom w Oławie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *