IV liga zachód. Apis i Chrobry II znaleźli pogromców. Został tylko AKS

Apis i Chrobry II przegrali po raz pierwszy w sezonie. Liderem i jedyną niepokonaną drużyną został AKS. Dramatyczny mecz w Prochowicach.

 

Pierwsza wygrana Polonii Trzebnica, przełamanie Orła Prusice

W sobotę rozegrano pięć meczów w zachodniej grupie IV ligi. W komplecie zagrała czołowa trójka, która przewodziła stawce z 22 punktami na koncie. Trójka, która była dotąd niepokonana. To już jednak przeszłość, bowiem dwie drużyny – z Jędrzychowic i Głogowa – znalazły pogromców. Apis przegrał w Grębocicach ze Spartą 1:2, choć objął prowadzenie w 59 min. po trafieniu Daniela Piechno. W 77 min. wyrównał Patryk Kubiak, a zwycięskiego gola dla gospodarzy strzelił w 91 min. Mateusz Dobrakowski.

 

Chrobry II tymczasem przegrał w Jeleniej Górze. Karkonosze potwierdziły, że na własnym boisko są niezwykle groźne. Gole strzelali Bartosz Poszelężny, Oskar Giziński i Maciej Gargas.

 

Derby dla Ślęzy, ale Śląsk II utrzymał fotel lidera. Emocje w Żmigrodzie

Tym samym jedyną niepokonaną drużyną, i samodzielnym liderem, został AKS Strzegom. Podopieczni Roberta Bubnowicza nie pozostali w Wąsoszu watpliwości, kto jest lepszy. Strzegomianie pokonali Orlę 5:0, a łupem bramkowym podzielili się Kamil Sadowski, Szymon Cukier – 2 oraz Marcin Morawski – 2.

 

Znacznie bardziej wyrównane były dwa pozostałe sobotnie spotkania. Prochowiczanka podejmowała KS Legnickie Pole. Na gola z rzutu karnego Adama Wasilewskiego szybko odpowiedział Japończyk Shoma Deguchi, ale po chwili znów prowadzili goście po trafieniu Marcina Wasilewskiego. Niedługo po zmianie stron rezultat podwyższył Łukasz Kozłowski, a gospodarze odpowiedzieli tylko kontaktowym trafieniem Rafała Szumańskiego.

 

Tymczasem w Chocianowie Stal podejmowała Górnika Złotoryja. Tutaj również goli nie brakowało, a spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. Bramki: Mateusz Otocki, Mateusz Bartuzel oraz Adrian Krzeszowiec i Mateusz Poprada.

 

W niedzielę odbyły się trzy mecze. W Szczedrzykowicach Orkan przegrał z Lotnikiem Jeżów Sudecki po bramce Szymona Szeligi.

 

Tymczasem w Ścinawie Odra podejmowała Kuźnię Jawor. Gospodarze do 90 minuty prowadzili po trafieniu Dawida Sety. W ostatniej minucie meczu wyrównał Bartłomiej Pastuła.

 

Na zakończenie kolejki Sparta Rudna rozbiła Gryfa Gryfów Śląski 5:1. Ale to goście prowadzili po bramce Mariusza Malarowskiego. Wyrównał w 44 min. Łukasz Ostrowski, a po przerwie strzelali jeszcze Łukasz Stachów, ponownie Ostrowski, Mateusz Kochman – 2.

 

9. kolejka

  • Orla Wąsosz – AKS Strzegom 0:5
  • Prochowiczanka Prochowice – KS Legnickie Pole 2:3
  • Sparta Grębocice – Apis Jędrzychowice 2:1
  • Karkonosze Jelenia Góra – Chrobry II Głogów 3:0
  • Stal Chocianów – Górnik Złotoryja 2:2
  • Orkan Szczedrzykowice – Lotnik Jeżów Sudecki 0:1
  • Odra Ścinawa – Kuźnia Jawor 1:1
  • Sparta Rudna – Gryf Gryfów Śląski 5:1

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *