Wielkie emocje w Świdnicy. Polonia-Stal pokonała AKS

Po dramatycznym meczu w ćwierćfinale okręgowego Pucharu Polski w strefie wałbrzyskiej Polonia-Stal Świdnica wygrała z AKS-em Strzegom 4:3.

 

Okręgowy Puchar Polski. Pary ćwierćfinałowe i półfinałowe w Legnicy

Miał być hit i był hit. W Świdnicy spotkali się dwaj liderzy IV ligi – wschodniej i zachodniej grupy. Przypomnijmy, że od początku podziału IV ligi na grupy AKS w grupie zachodniej, bowiem w strefie wrocławsko-wałbrzyskiej było więcej drużyn i jedna musiała zostać przesunięta do grupy legnicko-jeleniogórskiej.

 

Gospodarze objęli prowadzenie po golu Rolanda Emeki, który do Świdnicy trafił ze… Strzegomia. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Wojciech Sowa.

 

W zeszłym sezonie wywalczyli awans, dziś wycofali się z okręgówki

Początek drugiej połowy należał do gości. Nie minęło 15 minut, a AKS prowadził 3:2. Na listę strzelców wpisali się Damian Migalski, Szymon Cukier i Dmytro Shevchenko.

 

To jednak nie było koniec emocji. Końcówka to kolejna zmiana akcji – dwie bramki gospodarzy w 81 oraz 82 min. Najpierw trafił Baumgarten, a następnie z rzutu karnego Edil. W samej końcówce jeszcze dwóch zawodników – po jednym z każdego zespołu – ukaranych zostało czerwonymi kartkami. Ostatecznie Polonia-Stal wygrała 4:3 i awansowała do półfinału.

 

¼ finały Pucharu Polski – Wałbrzych

  • Polonia-Stal Świdnica – AKS Strzegom 4:3
  • LKS Bystrzyca Górna – Bielawianka Bielawa 2:5
  • Łomniczanka Stara Łomnica – Śnieżnik Domaszków 2:4
  • Skałki Stolec – Lechia Dzierżoniów 1:4

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *