Bandycki atak na meczu B klasy. Zawodnik trafił na SOR, a jego drużyna przegra walkowerem

Mecz 9. kolejki wrocławskiej B klasy zakończył się po tym, gdy jeden z zawodników ze złamanym nosem trafił do szpitala. Jego koledze na boisko nie wrócili, za co zapewne zostaną ukarani walkowerem.

 

AKS Strzegom prawie jak… Legia. Zrobili za dużo zmian i „dostali” walkowera

Do skandalicznego wydarzenia doszło w doliczonym czasie meczu Skra Wojnowice – Zalesie Wójcice w grupie V wrocławskiej B klasy. Gospodarze prowadzili 3:2, końcówka była więc nerwowa. Wcześniej również dochodziło ostrych spięć, a także do ostrej gry. Z pewnością nikt jednak nie spodziewał się takiego obrotu sprawy.

 

Nagle, gdy była przerwa w grze, jeden z zawodników gospodarzy uderzył rywala głową w twarz (szczegółowy opis poniżej). Uderzenie było na tyle silne, że zawodnik Zalesia zalał się krwią. Jak się później okazało, doszło do złamania nosa. Na miejsce wezwano kartkę, która zabrała poszkodowanego do szpitala.

 

Biją, plują, wyzywają… „Sędziowie często sami prowokują, a pozostają bezkarni”

Co zaszło na boisku, że doszło do tak bandyckiego ataku ? – Było wiele sytuacji, na które sędzia nie reagował. Zwłaszcza dużo wyzwisk. Zawodnikowi gospodarzy puściły nerwy, ale z pewnością nie miał podstaw do takiej reakcji – mówi nam jeden z graczy Zalesia.

 

– My po tym bandyckim zajściu nie chcieliśmy już grać. Martwiliśmy się o zdrowie naszego kolegi. Długo nie mogliśmy zatamować krwotoku. A gdy to się udało, po zejściu na ławkę, krwotok pojawił się ponownie. Nie wróciliśmy już na boisko – dodaje.

 

Sytuacja jest o tyle dziwna, że to goście zostaną zapewne ukarani walkowerem za ten mecz – za samowolne zejście z boiska. Choć zważywszy na czas (do zajścia doszło w 91 min.), gdyby arbiter po prostu zakończył mecz, a nie dążył do jego dokończenia, z pewnością nic by się nie stało.

 

Oto komentarz do sprawozdania meczowego wpisany przez klub z Wójcic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *