Okręgówka Wrocław. Mecz na szczycie dla WKS-u. Derby powiatu dla Polonii

Mecz na szczycie dla Wierzbic. Goście w 11. kolejce wygrali 6 z 8 meczów. Kolejne zwycięstwa odniosły Mechanik,  Barycz i Pogoń. 

 

Koniec serii MKP. Wierzbice wygrywają w Wołowie

Wydarzeniem kolejki był mecz z Wołowie, gdzie lider podejmował wicelidera z Wierzbic. Goście wygrali 2:1, ale nie przeskoczyli rywala w tabeli, bowiem o układzie czołowej trójki decyduje mała tabela. A według niej liderem wciąż jest MKP, za nim WKS i Mechanik. Więcej o meczu przeczytacie klikając w link powyżej.

 

MKP stracił 3 punkty, a wykorzystał to nie tylko WKS, ale również Mechanik. Zespół z Brzeziny wygrał u siebie z Zachodem Sobotka 5:2 i zrównał się z punktami z prowadzącą w tabeli dwójką. Cztery gole strzelili bracia Ujasowie – Przemysław 3, a Paweł jednego, podobnie jak Łukasz Deneka. Dla Zachodu dwa razy trafiał Piotr Mrowiec.

 

Kolejka pogromów i hat-tricków. Drożyński i Poświstajło razy trzy

Tempa nie zwalnia beniaminek z Sułowa. Barycz wygrała we Wrocławiu z Orłem Pawłowice 4:1. Gole dla przyjezdnych strzelali Maciej Bachta, Michał Musioł, Adrian Puchała i Krystian Pasternak. Dla gospodarzy strzelił Jakub Majchrzak. Była to piąta wygrana Baryczy z rzędu.

 

W derbach powiatu średzkiego Odra – Polonia górą goście. Zespół ze Środy Śląskiej wygrał w Malczycach 2:1 po golach Krzysztofa Rożka i Kamila Liberka. Dla gospodarzy trafił Paweł Strożek, który wiele lat reprezentował barwy Polonii.

 

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Czarnych Jelcz Laskowice, którzy wygrali w Żórawinie 7:1. W roli głównej wystąpił grający trener gości Radosław Florek, który strzelił dwa gole, podobnie zresztą jak Patryk Szczebelski. Po jednym golu dołożyli Mateusz Fiłon, Piotr Kucharczyk i Dominik Chruściel. Dla KS honorowego gola strzelił Maciej Ryng.

 

Na wyjeździe wygrał również Parasol. Wrocławianie wygrali w Oławie z Orłem Marszowice 4:2. Gole w tym meczu zdobywali Łukasz Kucyniak i Jakub Dudziak (gol samobójczy) oraz Patryk Ledwoń, Wojciech Lis – 2 i Michał Woźnica.

 

Jedyny podział punktów w kolejce padł w Kobierzyce, gdzie GKS bezbramkowo zremisował z Energetykiem Siechnice.

 

 

  • Orzeł Pawłowice – Barycz Sułów 1:4
  • Orzeł Marszowice – Parasol Wrocław 2:4
  • Olimpia Podgaj – Pogoń Oleśnica 0:3
  • Odra Malczyce – Polonia Środa Śląska 1:2
  • MKP Wołów – WKS Wierzbice 1:2
  • Mechanik Brzezina – Zachód Sobótka 5:2
  • KS Żórawina – Czarni Jelcz-Laskowice 1:7
  • GKS Kobierzyce – Energetyk Siechnice 0:0

5 thoughts on “Okręgówka Wrocław. Mecz na szczycie dla WKS-u. Derby powiatu dla Polonii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *