Zamiast dokumentów na meczu wystarczy telefon. I odpowiednia aplikacja

Jak wiadomo, każdy zawodnik uczestniczący w rozgrywkach ligowych musi mieć przy sobie ważny dokument tożsamości. Od teraz nie musi być to już tylko „plastikowy” dowód, wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

 

Czwartoligowcy zagrają dłużej. Pierwsza kolejka rundy rewanżowej w listopadzie

Przypomnijmy, że zgodnie z regulaminu rozgrywek „zawodnik uczestniczący w spotkaniach mistrzowskich lub pucharowych musi przedstawić na żądanie sędziego ważny dokument tożsamości lub inny ważny dokument z aktualną fotografią”.

 

Takim dokumentem jest również elektroniczna forma dokumentu w postaci mDokumentu mTożsamość w aplikacji mObywatel, bowiem jest to ważny dokument z aktualną fotografią.

 

Drużyna z wrocławskiej B klasy pilnie poszukuje trenera

Trzeba pamiętać, że niedopuszczalne są wszelkie formy papierowych i elektronicznych kopii dokumentów, w tym kserokopii, zdjęć, zrzutów ekranu itp.

 

Dokument mTożsamość w aplikacji mObywatel posiada zabezpieczenia, które pozwalają łatwo zweryfikować jego autentyczność i odróżnić je od zdjęcia lub zrzutu ekranu, tj. hologram, element dynamiczny, znak wodny oraz datę ostatniej aktualizacji.

 

Może to być z pewnością duże ułatwienie, bo dziś łatwiej sobie wyobrazić kogoś bez dokumentu tożsamości niż bez smartfona. Oczywiście, wcześniej trzeba zainstalować odpowiednią aplikację, a potem… już nikt nie posądzi takiego zawodnika o granie „na lewo”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *