IV liga wschód. Lider zwiększa przewagę, koniec passy Sokoła. Piast znów bez wygranej

W meczu na szczycie Polonia-Stal wygrała w Nowej Rudzie. Porażka Sokoła i przełamanie Orła w Prusicach. Moto-Jelcz na podium. Piast wciąż bez wygranej.

 

Hit dla Polonii-Stali. II połowa opóźniona przez wybryk pseudokibiców

Wydarzeniem 13. kolejki wschodniej grupy IV ligi był mecz w Nowej Rudzie, Piast podejmował lidera ze Świdnicy. Po dobrym meczu goście wygrali 4:0 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli. Więcej o meczu można przeczytać klikając w link powyżej.

 

Polonia-Stal zwiększyła swoją przewagę nad drugim w tabeli Sokołem Wielka Lipa do 6 punktów. Podopieczni Marcina Foltyna przegrali w derbach powiatu trzebnickiego w Prusicach z Orłem 2:3. Dla Sokoła była to pierwsza porażka od pięciu meczów (z których aż 4 wygrali), dla gospodarzy natomiast pierwsza wygrana po trzech porażkach z rzędu. Bramki dla gospodarzy strzelili Dawid Molski, Hubert Miara i Grzegorz Rajter, a dla gości – Karol Wojtyło i Paweł Janus.

 

Prowadzili 3:1 do przerwy, ostatecznie przegrali 3:5. Trzy gole stracili po karnych

Wpadkę Sokoła i Piasta wykorzystał Moto-Jelcz Oława, który bez większych problemów wygrał z Wiwą Goszcz 3:0 i zmniejszył stratę do wicelidera do 2 punktów. Gole strzelili Kamil Dołgan, Janusz Gancarczyk i Mateusz Prusak.

 

Noworudzian wyprzedził w tabeli nie tylko MJO, ale również Bielawianka. Bramki w meczu w Pieszycach padały w ostatnich 30 minutach. Goście prowadzili 2:0 po trafieniach Patryka Drożyńskiego i Pawła Kuśmierka. Gospodarze zdołali odpowiedzieć trafieniem honorowym pod koniec spotkania.

 

Emocji nie brakowało także w Dzierżoniowie, gdzie spotkali się sąsiedzi w tabeli – Lechia i Sokół Marcinkowice. Gospodarze zwyciężyli 3:2 po dwóch trafieniach Dawida Ziółkowskiego i Pawła Słoneckiego.

 

Wynikiem 3:2 zakończył się również pojedynek w Mirkowie, gdzie GKS pokonał Unię Bardo.

 

Cztery gole (po remisie 2:2) oglądali kibice przy Osinieckiej we Wrocławiu, gdzie Piast Żerniki podejmował Polonię Trzebnica. Najpierw goście prowadzili 1:0, później Piast wyszedł na prowadzenia, ale ostatecznie Polonia wyrównała w końcówce. Dla gospodarzy strzelali Maciej Kowalczyk (z karnego) i Mikołaj Kotfas, dla gości – Jakub Czternastek i Bartłomimej Skowroński. Dla gospodarzy był to 6. mecz z rzędu bez wygranej, choć trzeba pamiętać, że mają oni poważne problemy kadrowe z powodu kontuzji. 

 

13. kolejka

  • Pogoń Pieszyce – Bielawianka Bielawa 1:2
  • Piast Żerniki – Polonia Trzebnica 2:2
  • Piast Nowa Ruda – Polonia-Stal Świdnica 0:4
  • Lechia Dzierżoniów – Sokół Marcinkowice 3:2
  • Orzeł Prusice – Sokół Wielka Lipa 3:2
  • GKS Mirków – Unia Bardo 3:2
  • Moto Jelcz Oława – Wiwa Goszcz 3:0
  • LKS Bystrzyca Górna – Orzeł Ząbkowice Śląskie – niedziela

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *