“Kibice” wyzywali asystentkę. Klub z A klasy dostał wysoką karę

LZS Osiek, klub z wrocławskiej klasy A, został ukarany finansowo za to, że podczas ligowego meczu miejscowi kibice wyzywali i grozili sędzi asystentce.

 

Dotkliwe kary dla czwartoligowych klubów za zachowanie kibiców

Komisja Dyscyplinarna DolZPN idzie na wojnę z chamstwem i agresją na meczach niższych lig. Od pewnego czasu można zauważyć, że nie ma pobłażania wobec zawodników oraz klubów, które muszą wziąć przynajmniej częściową odpowiedzialność za swoich kibiców. Przekonał się o tym dobitnie A-klasowy LZS Osiek. Zresztą nie po raz pierwszy…

 

W miniony weekend LZS podejmował Ambrozję Bogdaszowice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Niestety, o meczu drużyny z Osieka znów zrobiło się głośno nie ze względu na aspekty piłkarskie, a pozasportowe. 

 

Hit dla Polonii-Stali. II połowa opóźniona przez wybryk pseudokibiców

Decyzją Komisji Dyscyplinarnej LZS został ukarany karą finansową w wysokości 1000 zł za obrazę sędzi przez kibiców. Kara jest wysoka, bowiem była to tzw. recydywa, a więc kolejny przypadek chamskiego zachowania miejscowych „kibiców”.

 

Oczywiście, trudno obwiniać całą publiczność, która pojawiła się na niedzielnym meczu. Najwyższy jednak czas, żeby klub i “normalni” fani wzięli odpowiedzialność za to, co się dzieje na meczach. Przecież wszyscy doskonale wiedzą, kto i jak się zachowuje. 

 

A w niedzielnym meczu doszło do żenujących scen, gdy miejscowa hołota (trudno użyć innych słów wobec kogoś, kto tak zwraca się do kobiety) krzyczała do asystentki m.in. “ty kur….”, “ty piz….” czy “zajeb… cię tą chorągiewką”.

 

 

12 thoughts on ““Kibice” wyzywali asystentkę. Klub z A klasy dostał wysoką karę

 1. morze za duże słowa wulgarne ale mimo wszystko winę ponosi sędzia główny bo nie reagował
  na sędzia bocznego czyli panią

  1. Do kibic i były zawodnik.
   Co Ty chłopie piszesz. Takie zachowanie nie zasługuje na żadne wytłumaczenie. Cała ta A klasa to sport amatorski tak samo dla zawodników jak i dla sędziów. Za śmieszne pieniądze jadą na taką wiochę jak Osiek, poświęcają swój wolny czas żeby te rozgrywki w ogóle mogły się odbyć, a miejscowe buractwo chce się dowartościować tym że sobie na kogoś pokrzyczy. Nie ma na to zgody i mam nadzieję że następną karą będzie odejmowanie punktów.

 2. Często w niższych ligach można spotkać się z tym że to sędziowie bezpośrednio swoimi idiotycznymi decyzjami prowokują kibiców do takich zachowań Kto by wtedy wytrzymał.To nie dziwne że później sędziowie dostają wiązanki od kibiców .Poziom sędziowania wrocławskiej okręgówki w tym sezonie to jakaś żenada .Niewielu sędziów niestety posiada tutaj jakieś umiejętności.

  1. To prawda, zdarzają się fatalne decyzje sędziowskie. I nawet czasem jestem w stanie zrozumieć, że ktoś puści wiązankę. Ale wyzywanie kobiety to coś, czego nie da się usprawiedliwić – nawet jeśli popełniła jakiś błąd

  1. Niestety brak umiejętności sędziów jest aż nadto widoczny .Szkolenia szkolenia i jeszcze raz szkolenia bo widać mało ich.Sam słyszałem jak sędzia powiedział że lubi popuszczać zawodników którzy mają żółte kartki bo sprawia mu to przyjemność.

 3. Osiek?jakoś mnie to nie dziwi. ja bym ich profilaktycznie – z tym pseudo trenero – kierownikiem co drze się cały mecz do sędziów i rywali – na rok zawiesił.

 4. Nie ma znaczenia czy to kobieta, czy mężczyzna – kiedy zakłada “mundur” sędziego zasługuje na bezwzględny szacunek!!!

  Bydło na trybunach, coraz liczniejsi bandyci na boisku i chamstwo na ławkach rezerwowych – regularnie obniżają morale sędziów – ludzi zasługujących na uznanie i szacunek – stąd brak chętnych do gwizdania.

  Ciekawe czy jeden czy drugi bydlak byłby tak samo odważny na sali sądowej…
  A przecież sędziowie w sądach też się mylą, mimo że mają dużo czasu do namysłu i nie podejmują decyzji pod presją czasu i otoczenia.

  Ale przyczyn przegranej w meczu najłatwiej szukać w rzekomo słabej jakości sędziowania – podczas gdy prawda jest taka, że do żadkości należą pomyłki sędziów mające kluczowy wpływ na końcowy wynik spotkania.

  Szanujmy sędziów, budujemy ich pewność siebie- jeśli będzie ich wielu – wzrośnie konkurencja a tym samym skoków wzrośnie jakość rodzimego gwizdania

 5. W osieku buractwo, chamstwo i wylgaryzmy to powszechne zjawisko
  Widać poziom inteligencji i kultury wystarczy pojechać tam na jakikolwiek mecz
  Zwyzywać tam obcą kobietę to ok, ale swoją matkę czy siostrę to już nie
  Potem grzecznie do kościółka idą
  Najlepszy jest pseudo trener Waldek S. który trenuje kopaczy i kibiców wulgaryzmów i chamskiego zachowania
  Najlepsze w tym wzzystkim że Waldek jest radnym w gminie i tam reprezentuje tych wiesniaków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *