IV liga wschód. Wysokie wygrane Bielawianki i Polonii. Przełamanie Piasta Żerniki

Wysokie wygrane Bielawianki i Polonii Trzebnica. Wielkie przełamanie Piasta Żerniki i, mniejsze, Sokoła Marcinkowice. Mecz kolejki w niedzielę w Świdnicy.

 

Derby dla Polonii-Stali. Siódma wygrana z rzędu i zdecydowane prowadzenie w tabeli

Mecz na szczycie 14. kolejki wschodniej grupy IV ligi odbył się w niedzielę. Polonia-Stal Świdnica w derbach pokonała Lechię Dzierżoniów 2:1. Więcej o tym meczu w linku powyżej.  Tymczasem wicelider z Wielkiej Lipy wygrał 2:0 z GKS-em Mirków. Bramki padły w I połowie po strzałach Michała Kapusza i Sławomira Domańskiego.

 

Na trzecie miejsce podium wskoczyła Bielawianka, która wysoko 6:1 pokonała Orła Ząbkowice Śląskie. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo bielawian. Bramki dla gospodarzy strzelali Bartłomiej Cegiełka i Maciej Rakoczy po dwie oraz Adam Bońkowski i Mateusz Spychalski. Dla gości trafił Łukasz Maciejewski.

 

„Kibice” wyzywali asystentkę. Klub z A klasy dostał wysoką karę

Bielawianka skorzystała na wpadce Moto Jelcza Oława, który przegrał w Bardzie z Unią 4:2. Goście nawet w pewnym momencie prowadzili 2:1, ale końcówka należała do gospodarzy.

 

Przegrał, a nawet został rozbity, inny zespół z czołówki, czyli Piast Nowa Ruda. Noworudzianie polegli w Trzebnicy 0:5. Zwycięstwo Polonii było pierwszym od czterech meczów, ale warto dodać, że trzy ostatnie to były remisy. Tym samym podopieczni Jacka Imianowskiego przedłużyli serię bez porażki do czterech spotkań. W meczu z Piastem hat-trickiem popisał się Jakub Czternastek, a po jednym golu dołożyli Mateusz Tetłak i Przemysław Stasiak.

 

Po dwóch porażkach z rzędu wygrał Sokół Marcinkowice. Podopieczni Marcina Krzykowskiego w meczu z Orłem Prusice strzelali ze stałych fragmentów gry – Jakub Polanowski z rzutu wolnego (co to był za gol – ZOBACZCIE!), a Krzysztof Bialik z rzutu karnego.

 

Tymczasem Piast Żerniki przerwał kiepską serię meczów bez wygranej, która wzrosłą już do 6 meczów. Wrocławianie wygrali 1:0 w Pieszycach z Pogonią po golu Mikołaja Kotfasa strzelonej w 78 min. meczu.

 

Również 1:0 wygrała Wiwa Goszcz, która pokonała – w meczu za „sześć punktów” – LKS Bystrzyca Górna. Jedynego gola meczu zdobył Tomasz Sitek.

 

14. kolejka

  • Bielawianka Bielawa – Orzeł Ząbkowice Śląskie 6:1
  • Wiwa Goszcz – LKS Bystrzyca Górna 1:0
  • Unia Bardo – Moto Jelcz Oława 4:2
  • Sokół Wielka Lipa – GKS Mirków 2:0
  • Sokół Marcinkowice – Orzeł Prusice 2:0
  • Polonia-Stal Świdnica – Lechia Dzierżoniów 2:1
  • Polonia Trzebnica – Piast Nowa Ruda 5:0
  • Pogoń Pieszyce – Piast Żerniki 0:1

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *