III liga. Śląsk planowo wygrywa, cenny punkt Foto-Higieny

Śląsk II wygrał z Piastem i powiększył przewagę nad rywalami. Cenne punkty Foto-Higieny i Zagłębia II. Porażki Miedzi II i Ślęzy.

Wandale pomazali boksy dla rezerwowych A-klasowego klubu

Śląsk II podejmował u siebie Piasta Żmigród i był zdecydowanym faworytem spotkania. Mocno kadrowo drużyna (z Mariuszem Pawelcem, Kamilem Dankowskim czy Piotrem Samcem-Talarem w składzie) nie dała szans przyjezdnym wygrywając 4:0. Gole strzelali Samiec-Talar – 2, Daniel Szczepan oraz Sebastian Bergier. Goście momentami byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wrocławianami, ale popełniali zbyt wiele prostych, indywidualnych błędów by pomyśleć o korzystnym rezultacie.

Wygrana podopiecznych Piotra Jawnego była jedynym kompletem punktów zdobytych w tej kolejce przez dolnośląskie zespoły. „Dla” rezerw Śląska zagrały też zespoły z Gaci i Lubina, które urwały punkty w wyjazdowych meczach z drużynami znajdującymi się tuż za plecami wrocławian.

Koszmarna kontuzja zawodnika z Białego Kościoła. Możesz mu pomóc

Foto-Higiena bezbramkowo zremisowała w Zdzieszowicach z Ruchem. Mecz był wyrównany, a goście nawet stworzyli sobie więcej sytuacji podbramkowych. Takim samym rezultatem zakończyło się spotkanie w Bytomiu, gdzie Polonia podejmowała rezerwy Zagłębia.

Przed tygodniem Ślęza podzieliła się punktami z Miedzią II, teraz obie drużyny solidarnie przegrały 1:2. Legniczanie w mocnym składzie, z zawodnikami pukającymi do kadry I zespołu, ulegli u siebie MKS-owi Kluczbork. Losy spotkania rozstrzygnęły się w ciągu 7 minut. W 61 min. goście objęli prowadzenie po bramce Kamila Jurasika, po czterech minutach wyrównał Wojciech Łobodziński, a po kolejnych trzech znów trafił Jursaik.

Tymczasem wrocławianie grali w Brzegu. Na gola Mateusza Cieślika odpowiedział Hubert Muszyński. W II połowie zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył Damian Celuch, przed laty zawodnik żółto-czerwonych. Wrocławianie mogą też mówić o pechu – piłka dwa razy pod strzałach gości trafiła w słupek, a raz w poprzeczkę.