IV liga zachód. Pogrom w Głogowie. Strzelecki festiwal Piły i Burdy

Chrobry II gromi beniaminka, wygrywają też inne drużyny z czołówki. Duże emocje w Złotoryi i Rudnej. Cztery gole Dominika Piły i Sebastiana Burdy.

Co dalej z trenerem Piasta? Decyzja w ciągu tygodnia

Na zakończenie pierwszej rundy w czołówce bez zmian. Wszystkie cztery prowadzące zespoły wgrały swoje mecze, choć jedne przekonująco, inne musiały do końca martwić się wynik. Najbardziej efektowną wygraną odniosły rezerwy Chrobrego, które rozbiły KS Legnickie Pole 10:1. Cztery gole w meczu zaliczył Dominik Piła, hat-tricka dołożył Miłosz Jóźwiak, a po jednym golu Paul Filipowicz, Bartosz Górski i Przemysław Siudak. Dla gości bramkę zdobył Marcin Wasilewski. Bez większych problemów wygrał również Apis Jędrzychowice, który na własnym obiekcie 3:0 uporał się z Gryfem Gryfów Śl.

Z kolei dla AKS-u i Karkonoszy ostatnie mecze to nie był spacerek. Strzegomianie prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Damiana Bogacza. Jeszcze przed przerwą Rafał Szumański strzelił gola kontaktowego, ale po przerwie wynik nie uległ już zmianie.

Górnik skrzywdzony? Błędów i kontrowersji nie brakowało

Z kolei Karkonosze 3 punkty wywalczył w ostatniej minucie meczu z Orlą Wąsosz po rzucie karnym wykorzystanym przez Mateusza Czerwińskiego. Do przerwy było 1:1 po golach Oskara Gizińskiego i Huberta Kornickiego.

Ciekawy mecz oglądali kibice w Złotoryi, gdzie Górnik podejmował Kuźnię Jawor. Gospodarze po trzech wygranych z rzędu doznali porażki z beniaminkiem, który z kolei wygrał drugi mecz z rzędu pod wodzą nowego trenera Dariusza Szeligi. Bramki strzelali Adrian Krzeszowiec i Karol Nowosielski oraz Emilian Borek – 2 i Marcin Bagiński.

3:2 na wyjeździe wygrała również Odra Ścinawa, która pokonała w derbach powiatu Spartę Rudna. Dla gospodarzy trafiali Mateusz Kochman i Daniel Sygnatowicz, a dla gości Mateusz Piotrowski i Patryk Obiała – 2. Zwycięski gol dla ścinawian padł w 95 min. meczu.

Jeszcze efektowniejsze wyjazdowe zwycięstwo odniósł Orkan Szczedrzykowice. Podopieczni Huberta Łysego wygrali w Grębocicach 5:2. Cztery gole dla gości zdobył Sebastian Burda, a jednego dołożył Kacper Skotarczak. Dla Sparty strzelali Kamil Łętkowski i Andrzej Koryciński.

Jedyny remis w tej kolejce padł w Chocianowie, gdzie Stal bezbramkowo zremisowała z Lotnikiem Jeżów Sudecki. Jest to pierwszy punkt gospodarzy po pięciu porażkach z rzędu.