Powrót do Piasta. Kamil Socha będzie ratował III ligę dla Żmigrodu

Kamil Socha ponownie trenerem Piasta. Wraca po 1,5 roku, by ratować III ligę dla Żmigród.

 

Piast Żmigród zaprasza na testy dla zawodników z rocznika 1999 i młodszych

Kiepska jesień w wykonaniu Piasta sprawiła, że z drużyną pożegnał się Edi Andradina. Przypomnijmy, że żmigrodzianie zajmują obecnie 15. miejsce w tabeli III ligi ze stratą 5 punktów do bezpiecznej strefy (przy założeniu, że będzie 3 spadkowiczów).

 

Włodarze Piasta postawili na sprawdzonego szkoleniowca, który niedawno pożegnał się z II-ligową Pogonią Siedlce. Przypomnijmy, że Kamil Socha po raz pierwszy został trenerem Piasta na początku października 2017 roku, kiedy zmienił Grzegorza Podstawka. Pod jego wodzą drużyna odbudowała się. Przejmował zespół znajdujący się w strefie spadkowej, a jeszcze jesienią znacznie poprawił miejsce. Wiosną Piast był jedną z rewelacji ligi i ostatecznie zajął bardzo dobre, 6 miejsce na koniec sezonu.

 

Miał tylko dokończyć jesień w IV lidze. Zostaje na stałe

Pod wodzą Sochy Piast rozegrał 22 mecze w III lidze, w których odnotował 13 zwycięstw, 5 remisów i tylko 4 porażki. Nic dziwnego, że szkoleniowcem zaczęły interesować się kluby z wyższych lig. Wtedy trafił do I-ligowych Wigier Suwałki. W Żmigrodzie zastąpił go Edi Andradina.

 

Teraz znów Socha przejmuje Piasta w strefie spadkowej. W klubie liczą, że pod jego wodzą drużyna znów nabierze wiatru w żagle. Czy będziemy mieli więc „powtórkę z rozrywki”, czy raczej „nic dwa razy się nie zdarza? O tym przekonamy się już na wiosnę.

 

fot. Wigry Suwałki

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *