Czołowy strzelec Piasta Nowa Ruda na testach w GKS-ie Tychy

Mateusz Poświstajło przebywa na testach w I-ligowym GKS-ie Tychy. W sparingu z III-ligową Polonią Bytom strzelił zwycięską bramkę dla tyszan.

 

Powrót do Piasta. Kamil Socha będzie ratował III ligę dla Żmigrodu

Mecz GKS-u z Polonią odbył się we wtorek. W składzie tyszan znaleźli się głównie zawodnicy z rezerw, juniorzy oraz zawodnicy testowani. Nic dziwnego zważywszy, że w środę GKS grał pucharowy mecz z ŁKS-em Łódź. Jednym z graczy sprawdzanych przez I-ligowca był Mateusz Poświstajło, napastnik czwartoligowego Piasta Nowa Ruda.

 

Niespełna 25-letni gracz pokazał się z dobrej strony. Jako jeden z niewielu nie został rozegrał całe spotkanie, a pod koniec – w 85 min. – zdobył zwycięską bramkę dla GKS-u.

 

Filar defensywy Piasta Żmigród na testach w Górniku Zabrze

Przypomnijmy, że Poświstajło to wychowanek Trojana Lądek Zdrój. Później grał w Krysztale Stornie Śląskie, w barwach którego zdobył koronę króla strzelców wałbrzyskiej okręgówki. Co ciekawe, obecny prezes GKS-u Tychy – Ryszard Komornicki – były wielokrotny reprezentant Polski oraz gwiazda Górnika Zabrze, jest wychowankiem Kryształu.

 

Tymczasem przed obecnym sezonem trafił Poświstajło trafił do Piasta Nowa Ruda. Ma za sobą niezłą jesień podczas której strzelił 9 goli.

 

Oto gol Poświstajły strzelony Polonii Bytom

 

 

źródło: własne, sportdziennik.com

 

2 thoughts on “Czołowy strzelec Piasta Nowa Ruda na testach w GKS-ie Tychy

  1. Jeżeli transfer dojdzie do skutku a do tego odejdzie też Jeziorski do Polkowic to znowu ofensywa Piasta mocno straci. Mam nadzieję, że w takim wypadku przyjdą podobnej klasy piłkarze, bo już teraz było krucho że zmiennikami. Swoją drogą, jakie kwoty mogą wchodzić w grę przy takich transferach ?

  2. czyli mamy odpowiedź. W Nowej Rudzie tak naprawdę nie wiedzieli co się dzieje w rundzie jesiennej. I na wiosnę wszystko wróci do normy czyli miejsca poza 10

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *