UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk z nowym trenerem będzie bronił tytułów

Wiemy już z kim zagra mistrz Polski amatorów, którego poznamy w lutym, w kolejnej edycji turnieju eliminacyjnego UEFA Region’s Cup. Czy Dolny Śląsk obroni tytuł najpierw w kraju, a potem w Europie?

 

Czołowy strzelec Piasta Nowa Ruda na testach w GKS-ie Tychy

Mistrz Polski amatorów trafił do grupy VII eliminacji (rundy pośredniej) do finałów UEFA Region’s Cup 2021, czyli nieoficjalnych mistrzostw Europy amatorów. W Rumunii zmierzą się przedstawiciele gospodarzy, Portugalii, Finlandii i Polski. Nie ma jeszcze terminu rozegrania tej fazy mistrzostw, ale prawdopodobnie odbędzie się ona we wrześniu lub październiku 2020 roku.

 

Mistrza Polski mieliśmy poznać w lipcu na początku lipca na turnieju w Małopolsce, jednak działacze z Dolnego Śląska oprotestowali ten termin. Przypomnijmy, że nasza reprezentacja w czerwcu przebywała w Bawarii na finałach UEFA Region’s Cup 2019, gdzie wywalczyła tytuł mistrzowski. W ciągu 9 dni rozegrała cztery mecze. Po tygodniu miałaby rozpoczynać kolejny turniej, w którym zaplanowano trzy spotkania. I to w ciągu 4 dni!

 

Powrót do Piasta. Kamil Socha będzie ratował III ligę dla Żmigrodu

Finał mistrzostw Polski odbędzie się ostatecznie w lutym 2020 roku na terenie Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Oprócz gospodarzy zagrają w nim reprezentacje Dolnośląskiego ZPN, Podkarpackiego ZPN i Mazowieckiego ZPN.

 

Nasza reprezentacja broni tytułu mistrzowskiego. Na turnieju finałowym zagra już pod wodzą nowego trenera. P tym jak z tej funkcji zrezygnował Grzegorz Kowalski, DolZPN prowadzi rozmowy z kandydatami na nowego szkoleniowca dolnośląskiej kadry.

 

Mistrz Polski zagra później w Rumunii w grupie eliminacyjnej do finałów UEFA Region’s Cup. Ośmiu zwycięzców grup awansuje do turnieju finałowego, który odbędzie się w drugiej połowie czerwca 2021 r. na terenie jednego z finalistów.

 

fot. uefa.com

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *