Piast Żerniki ma nowego trenera. Tęsiorowski zmienia Kowalczyka

Marek Kowalczyk nie jest już trenerem czwartoligowego Piasta Żerniki. Zastąpi go z początkiem stycznia Waldemar Tęsiorowski, który przymierzany był do… Polonii Trzebnica.

 

Wyższe kary za agresję na boisku. Ale tylko tę wymierzoną w sędziów

Jak informuje strona Piasta, klub z Osinieckiej już 5 grudnia rozwiązał za porozumieniem stron umowę z trenerem Markiem Kowalczykiem. Przypomnijmy, że objął on zespół w czerwcu 2018 roku, wcześniej był dyrektorem sportowym w klubie. W pierwszym sezonie pod wodzą Kowalczyka Piast zajął 9. miejsce w tabeli wschodniej grupy IV ligi. Teraz, po rundzie jesiennej, wrocławianie zajmują 8. lokatę.

 

Nowym trenerem Piasta 2 stycznia zostanie Waldemar Tęsiorowski, doskonale znany kibicom na Dolnym Śląsku. Jako trener przez lata był asystentem Ryszarda Tarasiewicza. Samodzielnie prowadził m.in. Bałtyka Gdynia czy – ostatni – III-ligowy RKS Radomsko.

 

UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk z nowym trenerem będzie bronił tytułów

Teraz wraca do Wrocławia, gdzie obejmie Piasta Żerniki. Co ciekawe, jeszcze niedawno był bliski zostania szkoleniowcem rywala Piasta w IV lidze, a mianowicie Polonii Trzebnica, z która niedawno pożegnał się Jacek Imianowski.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *