Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Dolnego Śląska. I duże zmiany w kadrze

Marcin Krzykowski, Marcin Foltyn i Jarosław Krawczyk – oto nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Dolnego Śląska UEFA Region’s Cup.

 

UEFA Region’s Cup. Dolny Śląsk z nowym trenerem będzie bronił tytułów

Dwaj trenerzy – Marcin Krzykowski i Marcin Foltyn – prowadzą aktualnie zespoły ze wschodniej grupy IV ligi – odpowiednio Sokoła Marcinkowice i Sokoła Wielka Lipa. Jarosław Krawczyk z kolei to mistrz Europy Region’s Cup z czerwca tego roku. Obecnie broni barw Mechanika Brzezina, czołowej drużyny wrocławskiej okręgówki.

 

Tymczasem w czwartek w siedzibie związku odbyło się spotkanie, na którym prezes Andrzej Padewski podziękował za wieloletnią współpracę dotychczasowym trenerom: Grzegorzowi Kowalskiemu, Jackowi Opałce i Mirosławowi Drączkowskiemu.

 

Dolnośląscy mistrzowie Europy polecą do USA. Zagrają z gospodarzami

Przed nowym sztabem spore wyzwanie. Bieżący rok będzie obfitował w wiele wydarzeń. W lutym, a więc jeszcze przed startem rundy wiosennej, odbędzie się turniej finałowy mistrzostw Polski amatorów, które są jednocześnie eliminacjami do turnieju kwalifikacyjnego UEFA Region’s Cup 2020/21 (mistrz Polski zagra jesienią 2020 kwalifikacje w Rumunii).

 

Z kolei w maju, reprezentacja Dolnego Śląska uda się do Nowego Jorku, na mecz z gospodarzami. Będzie to oficjalne spotkanie pod egidą FIFA.

 

Jak informuje prezes Andrzej Padewski, ze względu na napięty terminarz, jak również fakt, że wiele naszych drużyn z III ligi będzie walczyło o utrzymanie się w lidze, reprezentacja regionu będzie opierała się głównie na zawodnikach z IV ligi. A że trenerzy kadry znają ją doskonale, możemy się spodziewać, że będą w stanie powołać najlepszych na ten moment kadrowiczów.

 

3 thoughts on “Nowy sztab szkoleniowy reprezentacji Dolnego Śląska. I duże zmiany w kadrze

    1. … ale po Niepołomicach były półfinały we Włoszech a potem finały w Niemczech, to uwazasz, że mieli jechać wszyscy z turnieju w Niepołomicach czy najlepsi w danym czasie? A wyjazd do USA jest nagrodą za Mistrzostwo. Chyba wiec to nie jest jednak to samo.

  1. no nie do końca, taka sama sytuacja dotyczyła chłopaków którzy zdobywali mistrzostwa polski w niepołomicach, a pojechało z tej ekipy tylko kilku. tak samo teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *