Trenerska karuzela w niższych ligach. Oto nowi trenerzy w regionie

Od zakończenia rundy jesiennej bieżącego sezonu sporo dzieje się w temacie zmian trenerskich w niższych ligach na Dolnym Śląsku. Oto pierwszy raport o nowych trenerach, zapewne nie ostatni.

 

100 najlepszych drużyn dziesięciolecia na Dolnym Śląsku [2010 – 2019]

Nowym trenerem grającego w legnickiej klasie okręgowej Zametu Przemków został Grzegorz Kamelita. Umowa obowiązuje od 4 stycznia do 30 czerwca 2020 z opcją przedłużenia na 12 miesięcy. Cel stawiany przed nowym szkoleniowcem jest jasny, a zarazem bardzo trudny – utrzymanie się w lidze.

 

Przypomnijmy, że Zamet zamyka tabelę legnickiej okręgówki z 4 punktami na koncie. Do miejsca bezpiecznego traci 9 punktów. Drużyna z Przemkowa ma za sobą burzliwą fuzję z Hutą, a w pewnym momencie groziło jej nawet zawieszenie w rozgrywkach. Teraz organizacyjnie wszystko wychodzi na na prostą. Na wiosnę pod wodzą nowego trenera ma dołączyć również poziom sportowy.

 

100 najlepszych drużyn na Dolnym Śląska w 2019 roku [TOP 100]

Nowym trenerem Strzelinianki, spadkowicza z okręgówki, został Kornel Sagan. Posiada on licencję UEFA A, bogate doświadczenie jako zawodnik i trener. Na stanowisku trenera strzelinian zastąpił Piotra Hałasa, który skupi się na funkcji koordynatora i trenera w klubowej akademii.

 

Po rundzie jesiennej Strzelinianka zajmuje 2. miejsce w IV grupie wrocławskiej klasy A, ze stratą 9 punktów do lider a z Radwanic.

 

W tej samej grupie występuje Polonia Wrocław, którym nowym trenerem został Sergiusz Szymaniak (na zdjęciu). Zastąpił na tym stanowisku Adriana Gieraka, który z drużyną pożegnał się już w listopadzie (obecnie szuka nowego klubu). Szymaniak ostatni prowadził Spartę Skarszyn, a wcześniej Grom Ligota Piękna i GKS Kryniczno-Ligota. Dodajmy, że nową fizjoterapeutką w Polonii została Noemi Szyler.

 

Tymczasem Tomasz August został nowym szkoleniowcem Błękitnych Jerzmanowo. Wrocławski zespół występuje w IX grupie B klasy, obecnie zajmuje 9. miejsce ze stratą 12 punktów do lidera. August prowadził ostatnio rezerwy Mechanika Brzezina, a wcześniej przez trzy lata był szkoleniowcem Ambrozji Bogdaszowice.

 

fot. kkspoloniawroclaw.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *