Mateusz Cholewiak blisko Legii Warszawa. Ma grać na… lewej obronie

Mateusz Cholewiak jest blisko przejścia ze Śląska Wrocław do Legii Warszawa – tak na twitterze informują dziennikarze. Przymierzany jest na lewą obronę.

 

Najlepsi strzelcy i asystenci dekady na Dolnym Śląsku

O transferze Cholewiaka ze Śląska do Legii, który ma być już niemal przesądzony, na twitterze napisali Tomasz Ćwiąkała, dziennikarz Canal+, oraz Adam Dawidziuk z Przeglądu Sportowego.

 

Cholewiak, który ostatnio najczęściej występował jako napastnik, ewentualnie skrzydłowy, miałby w Warszawie być przymierzany na pozycję lewego obrońcy. Miałby tam zastąpić Michała Karbownika, który z kolei miałby opuścić Legię.

 

Ewentualny wybór Cholewiaka na lewą stronę defensywy to decyzja dość odważna. Przypomnijmy, że zawodnik ten trafił do Wrocławia z Mielca jako lewoskrzydłowy. Z czasem lewego obrońcę próbował z niego zrobić Tadeusz Pawłowski. Jak pamiętamy – raczej z kiepskim skutkiem.

 

Co to oznacza dla Śląska? Cholewiak jest obecnie rezerwowym. Jesienią zagrał w 16 meczach, ale na murawie spędził niespełna 600 minut. Strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Liczby z pewnością nie powalają, z drugiej strony był pewną opcją w ograniczonym zestawie możliwości ofensywnych WKS-u.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *