Piątek w Tottenhamie? Miliony złotych trafią do Lubina i Dzierżoniowa

Krzysztof Piątek blisko przejścia do Tottenhamu Hotspur. Mówi się o kwocie 33 mln euro. Gdyby doszło do transferu, niespełna 4 mln zł trafią na Dolny Śląsk.

 

Powołania do szerokiej kadry Dolnego Śląska na konsultację szkoleniową

Przygoda Krzysztofa Piątka w Milanie dobiega końca. Na San Siro trafił Zlatan Ibrahimovic i klub chętnie pozbędzie się Polaka, zwłaszcza że – jak informują media – potencjalnych kupców nie brakuje. Zainteresowani pozyskaniem reprezentanta Polski maja być takie zespoły jak RB Lipsk, Aston Villa, Newcastle, Crystal Palace czy Tottenham Hotspur. Właśnie ten ostatni ma być najbliżej transferu.

 

Media spekulują, że kwota odstępnego ma wynieść ok. 33 milionów euro. Pięć procent tej sumy, a więc ok. 6,9 mln zł, zostanie przeznaczonych na tzw. solidaryty payment (mechanizm solidarnościowy), który trafia do klubów, które przyczyniły się do wyszkolenia zawodnika w wieku od 12. do 23. roku życia.

 

 

W tym szkoleniu znaczny udział miały dwa dolnośląskie kluby – Lechia Dzierżoniów i Zagłębie Lubin. W barwach Lechii „Bania” grał 1,5 sezonu, a w barwach Miedziowych przez 4 sezony. To oznacza, że jeśli dojdzie do transferu – klub z Dzierżoniowa powinien otrzymać 15 proc., a Zagłębie 40 proc. kwoty przeznaczonej na solidaryty payment.

 

Będzie to odpowiednio ok. miliona złotych dla Lechii oraz 2,7 mln zł dla Zagłębia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *