Piast Żmigród wzmacnia kadrę. Dwa wypożyczenia z I-ligowego Zagłębia

Piast Żmigród rozpoczął operację „utrzymanie się w III lidze”. Drużyna już trenuje, są też dwa pierwsze nazwiska zawodników z Sosnowca, którzy dołączą do kadry trzecioligowca.

 

Z Oławy do Częstochowy. Zawodnik Moto-Jelcza w Skrze

Przypomnijmy, że nowym trenerem Piasta został Kamil Socha, który wrócił do Żmigrodu po półtorarocznej przerwie. Podobnie jak w 2018 roku, żmigrodzianie będą walczyć o utrzymanie się w III lidze. W klubie liczą, że pod jego wodzą drużyna znów nabierze wiatru w żagle i będzie „rycerzem wiosny”.

 

Piast przygotowania rozpoczął już 8 stycznia. Dziś (17 stycznia) rozegrał pierwszy sparing. W Legnicy przegrał 0:1 z rezerwami Miedzi.

 

Trwa również kompletowanie kadry zespołu, która – by skutecznie walczyć o zachowanie ligowego bytu – wymaga wzmocnień. Pierwszymi zawodnikami, którzy mają dołączyć do Piasta są dwaj młodzi gracze I-ligowego Zagłębia Sosnowiec – Mateusz Bieniek i Carl Stewart.

 

Bieniek ma niespełna 19 lat, jest obrońcą. W bieżącym sezonie nie zagrał na boiskach I ligi ani minuty. Niespełna 23-letni Stewart jest Anglikiem grającym w środku pomocy (pozycje 8 lub 6). W barwach sosnowiczan na murawie spędził 310 minut (5 meczów) i zaliczył jedną asystę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *