Mistrz Europy amatorów wraca do Polonii-Stali Świdnica

Grzegorz Borowy wraca do Świdnicy. Powinien być dużym wzmocnieniem Polonii-Stali, którą czeka walka o awans do III ligi.

 

Miedź Legnica sprawdzi młodego obrońcę Bielawianki

W sobotę Polonia-Stal rozegrała swój pierwszy sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej we wschodniej grupie IV ligi. Na własnym boisku świdniczanie zremisowali z III-ligową Foto-Higieną Gać 1:1.

 

W barwach gospodarzy wystąpił Grzegorz Borowy, który po trzech latach spędzonych w Lechii Dzierżoniów wraca do Świdnicy. Właśnie stąd przeszedł wiosną 2017 roku do ówczesnego III ligowca. W tym czasie był wyróżniająca się postacią Lechii, w ubiegłym roku zdobył również mistrzostwo Europy amatorów podczas rozegranych w Bawarii finałów UEFA Region’s Cup.

 

Teraz wraca do Świdnicy, która szykuje się do walki o awans do III ligi. Podopieczni Rafała Markowskiego są liderem wschodniej grupy IV ligi. Najpierw muszą jednak obronić fotel lidera, a potem pokonać w barażu (mecz i rewanż) zwycięzcę zachodniej grupy IV ligi. Z doświadczonym, 30-letnim ofensywnym pomocnikiem w składzie będzie to z pewnością łatwiejsze.

 

Fot. Fotografia. Artur Ciachowski

 

 

One thought on “Mistrz Europy amatorów wraca do Polonii-Stali Świdnica

  1. Dobry ruch i transfer drużyny ze Świdnicy. Wygląda na to, że Polonia ma spore szanse by zagośćić w III lidze. Jeśli drużyna zachowa jakość i nie zapanuje chaos oraz nerwowe nieprzemyślane ruchy, Polonia zakładając awans, powinna powalczyć o wyższe lokaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *