Łowca hat-tricków z Apisu w Górniku Polkowice

Mateusz Baszak został zawodnikiem Górnika Polkowice. Napastnik został wypożyczony do II-ligowca do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

 

Powołania do kadry Dolnego Śląska na mistrzostwa Polski

O tym transferze mówiło się już od dłuższego czasu. Baszak trenował z Górnikiem Polkowice od kilku tygodni i spodobał się na tyle, że II-ligowiec postanowił wypożyczyć napastnika do końca sezonu. Umowa może zostać przedłużona na kolejny rok.

 

21-letni napastnik jest wychowankiem UKS ZSOiZ Gryfów Śląski, skąd trafił do Gryfa. Już w sezonie 2014/15 grał w drużynie seniorów. Następnie trafił do III-ligowej Olimpii Kowary. Po wycofaniu się drużyny z rozgrywek latem 2018 roku trafił do Apisu Jędrzychowice.

 

Jak podaje strona Górnika, Baszaka w swojej seniorskiej karierze strzelił już 99 goli. 35 bramek dla Olimpii Kowary oraz 49 dla Apisu. Zaliczył również 9 hattricków.

 

Tymczasem w przeciwnym kierunku – z Polkowic do Jędrzychowic – trafił Dominik Medyński. 19-letni środkowy jesień spędził w Orkanie Szczedrzykowice, gdzie był podstawowym graczem. Teraz został wypożyczony do Apisu.

 

fot. ksgornik.eu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *