Co dalej z Orłem? Oto najnowsze ustalenie co do przyszłości klubu z Prusic

To na razie wieści nieoficjalne, ale bardzo prawdopodobne. Wszystko wskazuje na to, że Orzeł Prusice przystąpi do rundy wiosennej we wschodniej grupie IV ligi.

 

Łowca hat-tricków z Apisu w Górniku Polkowice

„Pogłoski o naszej śmierci były mocno przesadzone” mogą dziś powiedzieć – parafrazując Marka Twaina – ludzie związani z Orłem Prusice. Wszystko bowiem wskazuje na to, że kryzys został zażegnany i czwartoligowiec nie wycofa się z rozgrywek.

 

Przypomnijmy, że 3 lutego władze kluby wydały oświadczenie, w którym poinformowały o zawieszeniu drużyny seniorów występującej w IV lidze. „Decyzja spowodowana jest brakiem zapewnienia ze strony Gminy Prusice wystarczających środków finansowych” – można było przeczytać.

 

Niewiele ponad godzinę po opublikowaniu, oświadczenia podpisane przez zarząd zniknęło z oficjalnego fanpage Orła. Nowe stanowisko władz klubu miało się ukazać po rozmowach z władzami gminy.

 

W piątek lub poniedziałek ma się ukazać oświadczenie burmistrza Prusic w sprawie przyszłości Orła. Nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, że klub nie wycofa się z rozgrywek.

 

W zespole ma pozostać większość zawodników, którzy są w kadrze, również ci najbardziej doświadczeni. Na pewno odejdą Karol Buchla i Paweł Zalewski, ale o tym było wiadomo już wcześniej. Kadra zostanie uzupełniona o młodych zawodników Orła.

 

Już w najbliższą sobotę drużyna zagra sparing z Piastem Kobylin.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *