Dwóch nowych zawodników w Piaście Nowa Ruda

Trwają przygotowania czwartoligowców do rundy wiosennej sezonu 2019/20. Zespoły grają sparingi, testują zawodników i dokonują transferów. Dwóch nowych graczy pozyskał właśnie Piast Nowa Ruda.

 

Sparing widmo w Świdnicy. Pogoń odwołała przyjazd w ostatniej chwili

Pierwszym nowym nabytkiem Piasta został Grzegorz Dereń. 22-letni napastnik ostatnio reprezentował barwy Słowianina Wolibórz, a wcześniej strzelał gole dla Łomniczanki i IV-ligowej wówczas Nysy Kłodzko.

 

Drugi nowym graczem jest Łukasz Kalka, który ma wzmocnić środek pomocy noworudzian. „Łukasz to ofensywny środkowy pomocnik, który już kilka lat temu występował w naszym zespole i był prawdziwym liderem drużyny. Łukasz dysponuje świetnym przeglądem pola, ma dobre ostatnie podanie a również strzelanie goli nie jest mu obce” – przedstawia zawodnika strona klubowa. Kalka ma 28 lat, a ostatnio grał we Włókniarzu Głuszyca.

 

Po rundzie jesiennej Piast zajmuje 6. miejsce w tabeli wschodniej grupy IV ligi. Do lidera ze Świdnicy traci 10 punktów.

 

10 thoughts on “Dwóch nowych zawodników w Piaście Nowa Ruda

  1. Ciekawi mnie zwłaszcza jak poradzi sobie Kalka, pare lat temu to był konkretny grajek. Pytanie do osób bardziej zorientowanych, ktoś odchodzi z Piasta ?

  2. Dzięki za odpowiedź. O Kęsce słyszałem a o Jeziorskim można było się domyśleć. Fajnie jakby przyszedł jeszcze ktoś do pomocy i jakiś obrońca. Pozdro

  3. Kalka w ostatnich latach grał w lidze austriackiej. Włókniarz Głuszyca był jego ostatnim klubem w Polsce przed wyjazdem do Austrii.

  4. To faktycznie bardzo duże osłabienie. Mam nadzieję, że są jakieś pomysły na zastąpienie tych piłkarzy, bo w innym przypadku nie ma co liczyć na równie udaną wiosnę.

    1. nie jestem kompletnie przekonany do Kostianiuka. Może i w sparingach nie wygląda źle , ale do tej pory na lidze wyglądały jego występy mówiąc grzecznie słabo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *