Pierwszy transfer Piasta. To również pierwszy Anglik w Żmigrodzie

Pierwszy transfer Piasta Żmigród stał się faktem. Na wiosnę w barwach III-ligowca zobaczymy Anglika Carla Stewarta.

 

Ruszają mistrzostwa Polski. Oto ostateczna kadra Dolnego Śląska

O przymiarkach Carla Stewarta do Piasta pisałem już przed miesiącem, gdy okazało się, że wraz Mateuszem Bieniekiem trafił do Żmigrodu na testy z I-ligowego Zagłębia Sosnowiec.  We wtorek III ligowiec poinformował, że Stewart został oficjalnie wypożyczony do klubu z Dolnego Śląska. 

 

Niespełna 23-letni Stewart jest Anglikiem grającym w środku pomocy (pozycje 8 lub 6). W rundzie jesiennej w barwach sosnowiczan w I lidze spędził 310 minut (5 meczów) i zaliczył jedną asystę. W przeszłości urodzony w Londynie zawodnik grał w młodzieżowych drużynach Watfordu czy włoskiego Udinese. Przed przyjazdem do Polski występował również w zespołach z niższych lig angielskich (Oxford City i Wingate & Finchley FC). Stewart będzie pierwszym Anglikiem, który włoży koszulkę Piasta.

 

Przypomnijmy, że nowym trenerem III-ligowca został Kamil Socha, który wrócił do Żmigrodu po półtorarocznej przerwie. Podobnie jak w 2018 roku, żmigrodzianie będą walczyć o utrzymanie się w III lidze. W klubie liczą, że pod jego wodzą drużyna znów nabierze wiatru w żagle i będzie „rycerzem wiosny”.

 

Fot. NI-FO Marcin Folmer

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *