Bez porażki, ale i bez obrony tytułu. Szymon Tragarz MVP mistrzostw Polski

Dolnośląska reprezentacja nie obroniła tytułu mistrza Polski UEFA Region’s Cup podczas turnieju w Bydgoszczy. Zajęła 2. miejsce, choć nie przegrała żadnego meczu. Na osłodę został nam tytuł MVP mistrzostw dla Szymona Tragarza.

 

Wygrana w osłabieniu na koniec mistrzostw wystarczyła na 2. miejsce

Celem reprezentacji Dolnego Śląska była oczywiście obrona mistrzowskiego tytułu. Z drugiej strony było też wiadomo, że będzie to trudne zadanie. Nasza drużyna – która w czerwcu została mistrzem Europy – przeszła ogromne przeobrażenia. Zmienił się sztab trenerski. Od razu założono również, że będzie to ekipa złożona głównie z zawodników z IV ligi (lub niższych klas rozgrywkowych). Jedynym rodzynkiem e ekipie był Patryk Caliński z III-ligowych rezerw Śląska Wrocław, który jednak w ostatnie chwili wypadł z kadry.

 

Mimo wszystko obrona mistrzowskiego tytułu była możliwa. Nasza drużyna nie przegrała w Bydgoszczy ani jednego meczu, niestety dwa pierwsze remisy zdecydowały, że punktów starczyło jedynie na 2. miejsce.

 

Szkoda tym bardziej, że w obu zremisowanych spotkaniach, nie brakowało sytuacji, które mogły, a nawet powinny, zostać wykorzystane, co mogłoby przełożyć się na wygrane. Stało się jednak inaczej.

 

Na osłodę zostaje nam fakt, że najlepszym piłkarzem turnieju finałowego został wybrany Szymon Tragarz, zawodnik Polonii-Stali Świdnica.

 

Reprezentacja Dolnośląskiego ZPN-u nie obroni również mistrzostwa Europy, bowiem w rozgrywkach UEFA Region’s Cup 2020/21 Polskę reprezentować będzie Kujawsko-Pomorski ZPN. Mistrz Polski rozegra jesienią turniej eliminacyjny w Rumunii, w którym zmierzy się z gospodarzami oraz zespołami z Portugalii i Finlandii.

 

Tymczasem nasza drużyna w maju – jako mistrz Starego Kontynentu – uda się do Nowego Jorku na mecz ze zwycięzcą Mistrzostw Amerykańskich. Później zostaną przygotowania do kolejnej, krajowej edycji mistrzostw Polski 2021/22.

 

Wyniki i tabela mistrzostw

Czwartek

  • Dolnośląski ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 1:1, karne 13:12
  • Podkarpacki ZPN – Mazowiecki ZPN 1:0

Piątek

  • Kujawsko-Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN 9:0
  • Dolnośląski ZPN – Podkarpacki ZPN 0:0, karne 5:4

Niedziela

  • Podkarpacki ZPN – Kujawsko-Pomorski ZPN 0:1
  • Mazowiecki ZPN – Dolnośląski ZPN 1:2

 

MiejsceZPNPunktyGole
1Kujawsko-Pomorski 711:1
2Dolnośląski53:2
3Podkarpacki41:1
4Mazowiecki01:12

 

Fot. Dolzpn.pl

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *