Pięć transferów Foto-Higieny przed rundą wiosenną III ligi

Pięciu nowych zawodników zobaczymy na wiosnę w barwach Foto-Higieny Gać. Czterech graczy żegna się z klubem.

 

Brazylijczyk wzmacnia siłę ognia Ślęzy Wrocław

Pierwszym nowym nabytkiem Foto-Higieny był Oskar Paleczny, o którym pisałem już pod koniec lutego, że trafił do Gaci. Dziś klub oficjalnie potwierdził pozyskanie 21-letniego obrońcy, który ostatnio był zawodnikiem Pniówka Pawłowice Śląskie.

 

To nie jedyny defensor, który zasili ekipę spod Oławy. Zza między, a dokładnie Ślęzy Wrocław, przeszedł Marcin Wdowiak, czyli nominalny środkowy obrońca. Doświadczony zawodnik reprezentował żółto-czerwone barwy przez 3,5 roku. Teraz przeszedł do Foto-Higieny na zasadzie transferu definitywnego.

 

Również ze Ślęzy, i również na zasadzie transferu definitywnego, do Gaci trafił Maciej Matusik. 25-letni skrzydłowy w Ślęzie grał 2,5 roku. W obecnym sezonie rozegrał 13 spotkań, strzelił jedną bramkę.

 

Jeszcze bardziej ofensywnie usposobiony jest Adrian Jeziorski. Niespełna 20-letni napastnik jest wychowankiem Kaliszanina Kalisz, następnie grał w Calisii Kalisz, skąd trafił do zespołów juniorskich Lecha Poznań. Występował ponadto w UKS SMS Łódź oraz juniorach Podbeskidzia Bielsko-Biała. Ostatnie półtora sezonu spędził już na Dolnym Śląsku – najpierw rok w Miedzi II Legnica, a rundę jesienną tego sezonu w Piaście Nowa Ruda. Trafił on do Gaci na wypożyczenie do końca sezonu.

 

Podobnie jak Radosław Bąk, młody obrońca juniorskich zespołów Śląska Wrocław.

 

Z Foto-Higieną żegnają się Filip Barski, oraz „kolonia wałbrzyska”, czyli Michał Bartkowiak, Jan Jakacki oraz Mateusz Sawicki.

 

Fot. Foto-Higiena Gać

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *