Mecz Polonia-Stal ? Moto-Jelcz Oława bez kibiców gości

Mecz pierwszej wiosennej kolejki IV ligi w Świdnicy pomiędzy Polonią-Stalą i Moto-Jelczem Oława odbędzie się bez kibiców gości.

 

Wiosenne mecze IV-ligowego Piasta bez udziału kibiców

Runda wiosenna w IV lidze rozpocznie się podczas weekendu 14-15 marca. W jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów, lider ze Świdnicy podejmie drużynę z Oławy. Pojedynku nie obejrzą kibice Moto-Jelcza, przynajmniej ci w zorganizowanej grupie.

 

Władze Polonii-Stali poinformowały oławian, że z uwagi na kwestie bezpieczeństwa, kibice gości nie będą przyjęci na obiekcie w Świdnicy.

 

Od tego sezonu kluby mają uproszczoną ścieżkę podejmowania takich decyzji jeśli uznają, że podczas danego meczu porządek i bezpieczeństwo mogą zostać naruszone.

 

Przypomnijmy, że już podczas pierwszego spotkania obu drużyn w Oławie, doszło do zadymy. Poprzedziło ją wywieszenie przez oławskich kibiców prowokacyjnego transparentu oraz spalenie flagi Górnika Wałbrzych (na meczu byli fani z Świdnicy i Wałbrzycha, którzy mają zgodę). Po tym incydencie obie grupy ruszyły do konfrontacji, a na stadion musiała wkroczyć policja.

 

fot. Fotografia. Artur Ciachowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.